MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Każdy w sobie ma coś z dziecka

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 3 sierpnia 2008, 8:49
Aktualizacja: 8:50
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych to sztuka dla wszystkich, dla najmłodszych także. Kto nie wierzy, może sprawdzić jeszcze dziś. Od godz. 14 na placu Ratuszowym działania prowadził będzie krakowski Teatr Wagabunda.

Klaunada, gry i zabawy, potężne bańki mydlane puszczane przez szczudlarza – za pomocą tych prostych środków Teatr Wagabunda zaprasza dzieci do „Portu magicznego”. Krakowianie bawią nie tylko najmłodszych jeleniogórzan. Na swoją arenę zapraszają także starszych.

Klaun bez zahamowań polewa widzów wodą, dając przy tym pretekst do szczerego śmiechu. Wszystko przy komicznie zaaranżowanych sytuacjach stawienia czoła „miernikowi siły”. Można złowić „rybę” w wiadrze, zakosztować cyrkowej sztuki połączonej z teatralną improwizacją.

Osobowością, która wpisała się w pamięć sympatyków MFTU, był Teatr Pinezka, czyli Przemysław Grządziela, który przez kilka edycji imprezy zdążył „wychować” pokolenie amatorów sztuki ulicy. Do jego tradycji nawiązują właśnie krakowscy „włóczędzy”, którzy udowadniają, że każdy ma w sobie coś z dziecka. Zapraszają także do wycieczki pośród unikalnych konstrukcji znanych z zapomnianych już prowincjonalnych jarmarków i odpustów.

Działania Teatru Wagabunda zaczynają się o godz. 14 i trwają do wieczora.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wsparcie dla polsko – czeskich projektów

Posadzą drzewa przy muszli koncertowej

Bolidy wyścigowe dziełem studentów

Rusza remont stadionu przy ulicy Lubańskiej

Kończy się referendum strajkowe

Miłośnicy zabytków na swoim kolejnym zlocie

Wiosna Biedronia sprawdza i zapowiada

Wyborcze zmiany

Sonda

Czy wszystkie handlowe niedziele powinny wrócić?

Oddanych
głosów
61
Tak
69%
Jest dobrze, jak jest
10%
Nie
18%
Nie ma zdania
3%