MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Kawałek Ameryki w Karkonoszach

Wiadomości: REGION
Sobota, 8 sierpnia 2009, 8:48
Aktualizacja: 8:49
Autor: Ania
Fot. Ania
Fascynujące zdjęcia Wiesława Pikula, który sfotografował amerykańskie krajobrazy, można oglądać w Centrum Edukacji Ekologicznej Karkonoskiego Parku Narodowego w Szklarskiej Porębie.

Z okazji wernisażu do miasta pod Szrenicą przybył wicekonsul Stanów Zjednoczonych Ameryki Brian Randall. Artysta nie przyjechał na wczorajszą uroczystość, ale jego słowa zacytował Brian Randall, wicekonsul Stanów Zjednoczonych. – Trzeba mieć naprawdę dużo szczęścia, żeby znaleźć się w odpowiednim miejscu i czasie i mieć przy sobie aparat. – mówił… po polsku, czym wzbudził sympatię gości imprezy.

Fotografie Wiesława Pikula, artysty pochodzącego z Żabna koło Tarnowa, zachwyciły zebranych. Każdy oglądał je bardzo uważnie, bo nie da się obok przejść obojętnie. W KCEE KPN można obejrzeć tylko część fotografii Pikula. Pozostałe, zwłaszcza te sporych rozmiarów, znajdują się obecnie w Muzeum Przyrodniczym KPN w Sobieszowie, do którego organizatorzy również zapraszają.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dla miłośników designu – 12 czerwca

Partnersko i kulturalnie

Czym dla Ciebie jest TOLERANCJA – jutro w BWA

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~taka prawda 8-08-2009 16:43
To przedstawiciel rządu USA przyjechał z Warszawy, a pan artysta nie pofatygował się z Tarnowa? Ale wstyd! I policzek dla wszystkich przybyłych.
~czechna 8-08-2009 22:27
Wiadomo, nie każdy może rozmawiać z z wicekonsulem i to w dodatku z USA ,więc nie zawitałam pod Szrenicę.Jak widać skromne towarzystwo a tu podobno taki znany kurort. Panowie ;konsul i dyrektorzy trzymali fason w krawatach , za to już pan burmistrz witał gości w koszulce, jak na pikniku sportowym. No, ale nim się zostanie burmistrzem kilku spraw dobrze sie nauczyć i przećwiczyć protokół dyplomatyczny ( Kurs dla początkujących) Potem jak znalazł, gdy zostanie sie wójtem lub burmistrzem i nikt nie powie: "jaki burmistrz takie miasto"
~ 9-08-2009 16:25
Może była jakaś ważna przyczyna tego, że artysta nie przyjechał.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Widowiskowe odsłonięcie Ławki Wolności w Jeleniej Górze

Trawnik to nie parking

Piosenki Warsa i Szpilmana w „Muflonie”

„Tworzone Światłem” w Muzeum Karkonoskim  

II Festiwal Obrzędów – w czerwcu

Sonda

Czy reklamy przy drogach i ulicach dekoncentrują kierowców?

Oddanych
głosów
871
Tak
78%
Nie
18%
Nie mam zdania
4%