Zakopane: Katarzyna Karasińska 16.przed polską publicznością.

Środa, 18 lutego 2009, 19:29
Aktualizacja: 19:35
Autor: Mateusz Banaszak
W Zakopanem rozegrane zostały zawody zaliczane do alpejskiego Pucharu Europy kobiet.
W slalomie bardzo dobrze spisała się Katarzyna Karasińska – zawodniczka Aesculapa Jelenia Góra, która zajęła 16 miejsce.

W Zakopanem wygrała Denise Feierabentm która wyprzedziła prowadzącą po pierwszym przejeździe Niemkę Christinę Geiger o 17 setnych sekundy. Na trzecim uplasowała się szósta po pierwszej części Austriaczka Alexandra Daum.

Katarzyna Karasińska po pierwsze przejeżdzie była 17. W drugim obok naszej zawodniczki - Katarzyny wystąpiły Aleksandra Kluś, Karolina Klimek, Karolina Mrozek.

- Jestem zadowolona ze swojego startu, zwłaszcza z drugiego przejazdu. Trasa przy tak trudnych warunkach atmosferycznych została bardzo dobrze przygotowana - oceniła Katarzyna Karasińska.
Ostatecznie zawodniczka jeleniogórskiego Aeaskulapa zajęła 18 miejsce, otrzymując podziękowania od wiernych kibiców, którzy w końcu mogli zobaczyć Katarzynę na żywo w Polsce.

Zawody Pucharu Świata na popularnej „Harendzie” oglądało ponad tysiąc osób. Zawody odbyły się przy bardzo trudnych warunkach atmosferycznych, które dały się we znaki zarówno zawodnikom jak i kibicom.