MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Katarzyna Bonda o sobie i swoich kryminałach

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 9 grudnia 2016, 8:23
Aktualizacja: 19:21
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Kolejne spotkanie w Książnicy Karkonoskiej w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło się z udziałem "królowej polskich kryminałów". Katarzyna Bonda opowiadała jeleniogórzanom o swoim oryginalnym procesie tworzenia powieści.

Twórczyni kultowych postaci Huberta Meyera i Sashy opowiadała zgromadzonym w sali konferencyjnej Książnicy Karkonoskiej o osobach i sytuacjach, z których czerpie pomysły i natchnienie. Podkreślała, że nie tworzy dla pieniędzy i stąd nie wydaje kilku książek w ciągu roku. Sam proces tworzenia planu zajmuje jej ok. 7 miesięcy - odbywa wiele spotkań z bohaterami swoich dzieł literackich (np. osadzonymi w więzieniach), bardzo często korzysta z opowieści osób spotkanych przypadkowo, jak np. w czasie podróży pociągiem.

Katarzyna Bonda mówiła też, że porażki/ klęski są dla niej bardzo ważne. Spotkanie pełne "złotych myśli" autorki powieści kryminalnych pozwoliło czytelnikom poznać jej poglądy i warsztat. Jak mówi, udziela wywiadów nie tylko mediom ogólnopolskim, ale nawet blogerom, bo książkę trzeba obronić tak samo jak pracę magisterską czy doktorancką.

Bonda sprzedała już ponad milion egzemplarzy swoich powieści, a to wzbudza niekiedy zazdrość przez co jest krytykowana. - Czuję się jakbym była kopana w brzuch - wyznała szczerze. Sukces jest największą zbrodnią - dodała.

Jednocześnie pisarka przyznała, że nie może zagwarantować, że zawsze będzie tworzyć kryminały. - Wręcz przeciwnie - zapowiadała.

Spotkanie zakończyło się gromkimi brawami oraz możliwością uzyskania autografu, nabycia książki oraz wspólnej fotografii.

Ogłoszenia

Czytaj również

W obronie zwierząt

Lech Wałęsa w Świeradowie Zdroju

Country pod Śnieżką

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~zaboberek 9-12-2016 9:37
Lubię książki tej pani choć muszę przyznać,że trochę trwało nim "wgryzłem się"w narrację autorki.Książki są bardzo objętościowe ale czyta się je bardzo lekko i szybko.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Co grają w „Locie”?  

Akcja Segregacja

Miedzianka Fest 2019

Kabaretki na Lodowcu

Czas na lekcje sztuki

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
437
Tak
87%
Nie
9%
Nie mam zdania
5%