MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Kasa za symbol

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 27 sierpnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 27 sierpnia 2007, 8:53
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Wymyśl logo miasta – możesz wygrać pieniądze.

Ponad sto projektów nowego logo miasta nadesłali uczestnicy konkursu ogłoszonego przez magistrat. Pula nagród to dziesięć tysięcy złotych do podziału dla pomysłowych, których prace zyskają uznanie w oczach kapituły.

Skład jury powołał Marek Obrębalski. W gronie sędziów zasiedli w większości urzędnicy i przedstawiciele mediów jeleniogórskich.

Z opublikowanej przez magistrat listy jedynie dwie osoby spośród członków kapituły zajmują się sztuką profesjonalnie. To Janina Hobgarska, dyrektorka Biura Wystaw Artystycznych oraz Edyta Kulla, plastyczka związana z Jeleniogórskim Centrum Kultury

Zwycięska praca ma zostać wyłoniona 6 września. Logo ma nawiązywać do 900-lecia Jeleniej Góry. Jubileusz miasto obchodzi w przyszłym roku, ale do dziś nie ma nawet ramowego programu tego święta, a budżet zostanie określony w październiku, kiedy większość potencjalnych sponsorów zamknie już finansowe plany na przyszły rok.

<b> Ratusz wybiórczy </b>
Nie ma przedstawicieli Jelonki.com w kapitule oceniającej propozycje na logo miasta z okazji 900-lecia przypadającego w przyszłym roku. Naszego portalu i tygodnika zabrakło na plakacie informującym o 49. Wrześniu Jeleniogórskim.

Nie chodzi tu o nas, jako redaktorów i pracowników portalu i tygodnika, ale o rzesze Internautów, którzy codziennie odwiedzają naszą stronę, aby poznać wieści z miasta i okolic. Nie są one zawsze lukrowane. Może dlatego niezbyt podobają się urzędnikom?
Czy o wybiórczości zdecydowała złośliwość ratusza, czy brak wiedzy na temat mediów, które piszą o mieście? Tego nie wiemy. Pozostanie to sekretem prezydenckich gabinetów.

My zapewniamy zarówno jeleniogórskich samorządowców, jak i Czytelników oraz Internautów, że postaramy się jak najlepiej przekazywać informacje związane z wrześniowym świętem miasta oraz nadchodzącym jubileuszem.
Konrad Przezdzięk

Ogłoszenia

Czytaj również

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

O rozpadających się górach

Studium na początek

Komentarze (20) Dodaj komentarz

~Panie Konradzie, zna pan zapewne słowo uzurpacja? 27-08-2007 10:02
Z jakiej racji mieliby państwa zapraszać do kapituły? Za zasługi dla estetyki i stworzenie logotypu 'jelonki' – stylizowanego jelenia w kolorze dorodnej marchewki z suszakiem na bieliznę zamiast rogów ? Idąc tropem 'zasłużenia', to co najmniej z kilkanaście instytucji, organizacji należałoby zaprosić – a biorąc pod uwagę, ze nowe logo dotyczy wszystkich jeleniogórzan, to na dobrą sprawę każdy mógłby powiedzieć 'ja też chcę o tym zadecydować'.. i do pewnego stopnia miałby rację. Co do podawania nielukrowanej rzeczywistości to faktycznie 'jelonka' ma w tym zasługi – obraz miasta, jaki jawi się w większości zgrabnych tekstów to obraz marazmu, brzydoty i beznadziei, co zresztą jest radośnie podchwytywane przez większość komentatorów. Nie chodzi o uprawianie propagandy sukcesu, bo kiedy trzeba przywalić (a czasem trzeba), to należy to zrobić, ale jakieś zrównoważenie by się przydało. Rozumiem, że negatywne wiadomości lepiej się sprzedają, szczególnie w narodzie malkontentów, więc do pewnego stopnia tabloidyzacja prasy jest skazana na sukces. Zagladając często na państwa stronę także nabijam licznik odwiedzin; ale interesuje mnie –nazwijmy to warstwa informacyjna tekstów, natomiast szpile wbijane przy każdej okazji i bez okazji czasem śmieszą, czasem drażnią. Nie zdziwiłbym się, gdyby faktycznie ratusz miał drobny uraz do 'jelonki' za szaroburą gębę, jaką dorabiacie miastu w większości tekstów. A tak na marginesie, to uważam konkurs na nowe logo za zbyteczny, i to nie ze względu na te niepotrzebnie wydane 10 tys, które w budżecie miasta nie mają żadnego znaczenia – stare logo z kamieniczkami naprawde nie jest złe!
~do Czytelnika 27-08-2007 10:15
Znam słowo "uzurpacja". I nie uzurpuję sobie ani naszemu medium prawa do niczego. Nie zależy nam na uczestniczeniu w posiedzaniach szacownej Kapituły. Chodzi tylko o uszanowanie zasad zwykłej, dyplomatycznej uprzejmości i potraktowanie w równy sposób wszystkich lokalnych mediów, a nie o wybiórczość. Konkurs na nowe logo to sposób na zaangażowanie mieszkańców do aktywnego uczestnictwa w życiu miasta. Tylko czy akurat nowe logo jest Jeleniej Górze bardzo potrzebne? Tym bardziej, że – jak Pan pisze – zapłacą za to podatnicy – z szacunkiem KP
~obserwatorIII 27-08-2007 10:46
Konkurs na logo miasta komisja konkursowa zgoda ale to dopiero będzie.A może ktoś wyjaśni mi kto zatwierdził plakat Września Jeleniogórskiego.Takiego kiczu jeszcze w Jelonce nie było.Może dobrze sprawdził by się jako reklama butów,może reklama środków na żylaki ale nie radosnej imprezy września.Czy to ma być oznaka że patrzymy tylko ze wstydem w ziemię i jesteśmy już jako miasto na dnie.Kopytko jelenia interesujące tylko można je odczytać jako diabelskie czyli przewrotne i kłamliwe.Dno.
~hahahaha 27-08-2007 10:46
hahahahhhahahahahah ale was poniosło hahahhaa
~chyba raczej... 27-08-2007 11:03
...zlosliwosc, bo ludzie z ratusza i sluzby porzadkowe pojawiaja sie tutaj czesto, wiec niemozliwe, aby nagle nikt nie pamietal o jelonce :(
~BonTon 27-08-2007 11:06
Osobiscie uwazam ze cala sprawa tylko wskazuje na to ze to uzednicy i Obrebalski maja problem , a nie jelonka.com czy internauci. Internet to najszybciej rozwijajace sie medium, a strona jelonki.com jest wiadaca na jeleniogorskim rynku.
~nicpoń 27-08-2007 11:06
Sorry, że się wtrącam w tą dyskusję, ale uznaję ją za bezprzedmiotową. Jak mnie pamięć nie myli miasto ma HERB i to jest symbol miasta, a wszelkie loga mogą dotyczyć jedynie imprez.Słynne logo "kamienieczki uzywane jest zastępczo jako logo miasta, natomiast herb wykorzystywany jest jako symbol Prezydenta miasta. Obawiam się, że takie postepowanie jest niezgodne z zasadami heraldyki. Jakiś b... wymyślił logo i teraz wszyscy szastają tym jak nowym herbem. Paranoja. Na 900 lecie proponuję Jelenia na kółkach "wycinającego" czy jak wolicie kręcącego 9. Będzie ubaw po pachy, zwłaszcza dla turystów bo takie logo nie pozostanie bez zauważenia. Pozdrawiam Jury
~ja 27-08-2007 11:48
Brawo nicpoń :&gt; szanujmy tradycje;&gt;
~Do czytelnika 10;02 27-08-2007 13:30
Panie Czytelniku(?!)zna Pan, zapewne, podstawowe zasady kultury osobistej...Zapewne nie. Anna
~mańka 27-08-2007 14:25
Dobrze, wszystko by było ok, i ta tradycja Naszego jeleniogórskiego Herbu i Konkurs na to właśnie logo, tylko zabrakło informacji, czy można jeszcze składać prace i gdzie dokładnie?
~do czytelnika 27-08-2007 14:58
skoro w jury zasiedli przedstawiciele mediów jeleniogórskich to faktycznie można mieć pretensję do pana Obrebalskiego dlaczego nie ma w tym gronie nikogo z Jelonki.com skoro jest to medium, że tak powiem podwójne bo i "elektroniczne" i "papierowe"
~obserwator IV 27-08-2007 15:26
W ogóle urzędasów za dużo w tym jury. Jakie mają kwalifikacje, by oceniać?
~krzys 27-08-2007 15:30
Brawa dla autora 1 komentarza. Kilka słów prawdy należą się redakcji. Jak by do Jeleniej Góry przyjechał Sting to też byście szukali dziury w całym.
~;–) 27-08-2007 18:27
a ja bym na miejscu redakcji zrobil kiedys psikusa i opublikowal statystyki ile wejsc dziennie i ile komentarzy dziennie wisywanych jest tu z urzedowego IP. Znany jest przeciez nawet przypadek urzednika ktory w godzinach pracy wpisaywal sie tu i nie widzial w tym nic zdroznego podpisujac sie latwo rozpoznawalnym nickiem ;–) Ot panstwowa posadka...
~Stefan 27-08-2007 18:41
W jury oceniającym projekty logo znalazł się Dyrektor Muzycznego Radia, czy zna się lepiej na grafice od Redaktora naczelnego Jelonki ? Do oceny takiego konkursu powinno się zaangażować ludzi którzy mają o tym pojęcie, wątpię czy urzędnicy są takimi osobami. Może ktoś z redakcji zadałby pytanie komuś w urzędzie, dlaczego w ogłoszeniach prasowych związanych np. z przetargami pojawia się logo miasta a nie herb ?
~do Internautów 27-08-2007 20:16
Ośmielam się powtórzyć, że Jelonce nie zależy na wchodzeniu w skład jakiegoś gremium oceniającego zwanego Kapitułą. Uważam, że pan Prezydent powinien traktować jednakowo lokalne media i zaproszenia przesyłać wszystkim. To mój pogląd i proszę złośliwych Internautów o zrozumienie moich intencji – z poważaniem KP
~do ;) 28-08-2007 11:37
no bo w innych zakładach pracy państwowych i prywatnych w godzinach pracy pracownicy nie korzystają z internetu tylko tak robią w urzędzie miasta... taa oczywiście
~do ;) 28-08-2007 11:37
no bo w innych zakładach pracy państwowych i prywatnych w godzinach pracy pracownicy nie korzystają z internetu tylko tak robią w urzędzie miasta... taa oczywiście
~Stefek 1-09-2007 9:18
Media można, jak wszystko inne, lubić lub nie. Ale myśląc logicznie, niezależnie od ich charakteru, należy z nich korzystać. Bowiem jest to jedna z najlepszych form promocji, a przecież wymyślając nowe logo chodzi o promocję miasta. I po raz kolejny wracam do urzędniczej "dumy". Nie ma co się obrażac za niepochlebne opinie, lecz przyjmować je w pokorze i wyciągać wnioski. Jeśli ktoś nie radzi sobie z krytyką, to powinien pomyśleć o zmianie pracy a nie zwalać swojej nieudolności na głowy "bandy malkontentów", bo ci prawdziwi "malkontenci" od dawna są za kanałem La Manche i wreszcie są zadowoleni. Mając dojście do statystyk, niech ta urzędnicza gromada dojrzy wreszcie, jak to nasze miasto w krótkim czasie się skurczyło i zestarzało. I do Jelonki: tak trzymać!
~Zakrecona 6-09-2007 20:18
Witam! Jestem z Wawy. Nie wzielam udzialu w konkursie poniewaz to sie nie oplaca. Koszty wydrukow na A3, umieszczenie na twardym podkladzie i wyslanie takiej paczki to w sumie za duzy koszt. Zasady konkursu mogly byc inne... wystarczylo podac maila na ktory mozna nadsylac prace:) Moje propozycje tego logotypu mozna zobaczyc na: http://terpentyna.sympatia.onet.pl/1,1,0,3104456,album.html Niestety nie znalazlam w sieci wynikow konkursu a wiem ze dzis mial zostac wyloniony zwyciezca.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spore zainteresowanie dopłatami

Już 50 lat razem

Karkonoskie witraże

GIS Day w szkole

Artystycznie na rzecz czystego powietrza

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
908
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%