MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 sierpnia
im. Edyty, Romana

KARR: Tradycja i nowości

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 26 czerwca 2018, 16:25
Aktualizacja: Środa, 27 czerwca 2018, 8:07
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego obchodzi w tym roku 25–lecie istnienia. Z tej okazji zaprezentowano program planowanych imprez i konferencji oraz nowe logo i stronę internetową spółki podległej pod Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

Jak zaznaczył prezes Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego Piotr Miedziński, w związku z rozwojem spółki zdecydowano o nowej szacie graficznej strony internetowej (karr.pl) wraz z wersją mobilną.

W kwestii wydarzeń organizowanych przez agencję, przedstawiciele KARR zapraszają na środowe (27.06) polsko-niemiecko-czeskie forum kooperacji firm, które odbędzie się w Hotelu Mercure w Jeleniej Górze. Wśród poruszanych tematów będą: elektromobliność w regionach turystycznych, zielona turystyka, trendy rozwoju turystyki na trzecią dekadę XXI wieku, a także panel dyskusyjny „Praktyczne doświadczenia w realizacji instalacji zielonej energii w turystyce. W forum weźmie udział ok. 100 przedstawicieli firm z Polski, Czech i Saksonii, a oprócz seminarium organizatorzy przewidzieli również giełdę kooperacyjną z rozmowami pomiędzy przedsiębiorcami. Forum rozpocznie się o godz. 9:30, a zakończenie zaplanowano ok. 17:00.

- Wcześniej były to sejmiki turystyczne, a w tym roku spotkanie odbędzie się w nowej formule jako forum turystyczne z giełdą kooperacyjną – powiedział Piotr Miedziński, prezes KARR.

Kolejnym wydarzeniem ma być Wystawa Produktów Regionalnych „Wyprodukowano pod Śnieżką”, która organizowana jest od 2002 roku. Wśród gości specjalnych ma być Robert Makłowicz, który przygotuje dwie potrawy z wykorzystaniem produktów regionalnych, Julia Cymbulak – finalistka II edycji MasterChef Junior, a o wrażenia artystyczne zadba Kapela Timingeriu, grająca bałkańską muzykę.

16. Wystawa Produktów Regionalnych odbędzie się 7 września na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze i tego samego dnia zaplanowano Galę Jubileuszową z okazji 25-lecia KARR w Filharmonii Dolnośląskiej. Jesienią (24 października) odbędzie się 25. Polsko-niemiecko-czeskie Forum Kooperacji Firm w Szklarskiej Porębie.

Ponadto prezes spółki poinformował o kolejnej inicjatywie, jaką jest Forum Przedsiębiorczości przy współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu, jeleniogórskimi szkołami, Kamiennogórską Strefą Ekonomiczną Małej Przedsiębiorczości oraz Leroy Merlin.

Ogłoszenia

Czytaj również

Skalne ławki pod Szrenicą

Narodziny gnu białobrodych we wrocławskim zoo

Czas na remont ulicy Ogińskiego!

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ 26-06-2018 18:25
Tak?No i co ?
~kokot 27-06-2018 6:32
Zawrotna kariera małego Piotrusia. Od zera do Prezesa. Ale pozostaje tym od czego zaczynał. Jego wszystkie zalety biorą się z tego, że razem z Papajem i Wrotniewskim zdradzili swoich kolegów i koleżanki.
~MŚP 27-06-2018 8:17
do: ~kokot (6:32)
Polecam tę instytucje. Maja fajną oferty dla małych przedsiębiorców w postaci pożyczek, szkoleń. Skorzystałem z pożyczki na otwarcie firmy i naprawdę są bardzo fajne warunki. Miła obsługa i Prezes nawet w porządku. POLECAM!!!!
~Przedsiebiorca 27-06-2018 14:25
Ja zrobiłem prawo jazdy kat. C. SPOKO doradcy i firma naprawdę pomaga małym firma.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Stalowe rumaki w Karpaczu

Trwa budowa punktu widokowego

Śmierć na żwirowni

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
272
Tak
39%
Nie
56%
Nie wiem
5%