MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 25 września
im. Aurelii, Władysława

Karpacz wysoko w ogólnopolskich rankingach

Wiadomości: Karpacz
Piątek, 8 listopada 2013, 7:38
Aktualizacja: 7:40
Autor: Mea
Fot. Archiwum
Miasto pod Śnieżką zdobyło czwarte miejsce w Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego oraz dziewiąte w rankingu czasopisma samorządowego „Współnota” wśród miast, które najlepiej wykorzystują środki unijne.

Na początku listopada w Sejmie RP podczas konferencji „Zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy jednostek samorządu terytorialnego” na ręce przewodniczącej Rady Miejskiej Karpacza Ireny Seweryn został przekazany dyplom dla Gminy Karpacz za zajęcie czwartego miejsca w dorocznym Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego, w kategorii gminy miejskie.

- Ranking przygotowany został na podstawie 16. wskaźników, obejmujących trzy obszary rozwoju: gospodarczy, społeczny oraz ochrony środowiska. Uwzględnia on wszystkie polskie miasta i gminy, a materiałem źródłowym są niezależne dane Głównego Urzędu Statystycznego. Wyprzedziły nas: Krynica, Łeba i Bieruń – mówił Ryszard Rzepczyński, wiceburmistrz Karpacza.

Wyniki rankingu odzwierciedlają w sposób wiarygodny i przekrojowy rozwój polskich jednostek samorządu lokalnego i wskazują liderów w podziale na gminy wiejskie, miejsko-wiejskie, miejskie oraz miasta na prawach powiatu.

- Kolejnym sukcesem jest zajęcie dziewiątego miejsca w rankingu gmin miejskich, które najlepiej wykorzystały dotacje unijne w latach 2009-2012. Jest to dobre podsumowanie wszystkich inwestycji prowadzonych w naszym mieście przez minione trzy lata. W tym czasie na jednego mieszkańca pozyskaliśmy z Unii Europejskiej średnio 3 tys. 794 zł – podkreślał Ryszard Rzepczyński.

Ogłoszenia

Czytaj również

Jednostki kultury zapraszają na nowy sezon

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Powstanie plac zabaw

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~ 8-11-2013 15:37
Brawo. Ciekawy jestem jak w tym rankingu wypadła Szklarska. Stach
~karpaczanin 8-11-2013 17:58
Również gratuluję. Zaraz odezwą się malkontenci, którym nigdy się nie dogodzi, a ja obserwując działania burmistrza Malinowskiego cieszę się widząc, jak Karpacz się rozwija. Karpacz zdecydowanie ma teraz swój złoty okres po wojnie i oby Pan Burmistrz rządził jak najdłużej!
~ggg 8-11-2013 20:21
Szklarska ma Wspólnoty i im nie płaci Karpacz dopiero je tworzy Za 5 lat będzie w w ogonie bo w miejscowościach gdzie ludzie kupują mieszkania dla celów turystycznych - prawie nikt nie płaci bo płacą czynsz w miejscowościach gdzie zamieszkują
~do ~ggg 9-11-2013 1:08
Przeczytaj raz jeszcze to co napisałeś i pomyśl, bo chyba sam nie wiesz co bredzisz.
~ 9-11-2013 8:55
A co mądrego może wysmarować czytacz jedynie słusznej grajdogórkowej gazetki.
~ 9-11-2013 13:59
Ja nie lubię Karpacza, bo dla mnie on ma jedną ulicę i dwa miejsca do podziwiania - Śnieżkę i Świątynię Wang, jednak zauważam, że zmienia się w nim na lepsze, zwłaszcza po wyłączeniu jego części z ruchu samochodowego, co jest niewątpliwą zasługą Burmistrza Karpacza. Hotel Gołebiewski również niewątpliwie przyciągnął turystów do tej miejscowości, a i wielu miejscowych też do niego wstępuje, na basen i na imprezy kulturalne.
~do 13:59 9-11-2013 21:19
To mało widziałeś, bo w Karpaczu i jego okolicach jest wiele innych pięknych miejsc do podziwiania (np. Samotnia z Małym Stawem, skałki Słonecznik i Pielgrzymy, Kaplica św. Anny, Krucze Skały, Dziki Wodospad itd.).
rymcycymka 9-11-2013 23:28
STACH,wrociles juz z gruzji,masz duzo sniegu przed swoja chata ??
~ 10-11-2013 16:02
mam wrażenie iż wszystkie wpisy pochodzą od turystów rekreacyjnie przebywających w Karpaczu.
~Mieszkaniec 10-11-2013 16:10
Pomieszkajcie trochę w tej dziurze, spróbujcie zaparkować samochód, załatwić przed pracą jakiekolwiek sprawy na Karpaczu lub załatwić coś normalnie w urzędzie. Normalna praca tutaj to zapomnij w 90% na czarno i za grosze. Turysta święta krowa oczywiście może wszystko i wszędzie bo przepisy go nie obowiązują i można by tak wymieniać w nieskończoność.
~ 10-11-2013 20:48
do 09-11-2013 21:19 | - ale te miejsca są POZA KARPACZEM, a NIE W SAMYM MIEŚCIE, a piszemy o mieście, a nie okolicach. Te wodospady i samotnie nie są przy ulicy Konstytucji 3 Maja, a to jest główna ulica Karpacza, dołem na ukos leci Obrońców Pokoju, będąca ulicą hoteli i hotelików, a górą Myśliwska, która prowadzi do wyciągów, które, jeśli ktoś nie lubi nart, nie są niczym ciekawym. Ratuje Gołębiewski, w którym można wieczorem uczestniczyć w imprezach kulturalnych i pójść na basen. Okolice Karpacza jak najbardziej ciekawe, ale samo miasto nie bardzo, zwłaszcza jego dolna część. W Karpaczu Górnym ciekawe widoki w okolicach Świątyni Wang. Natomiast mieszkańcom naprawdę współczuję, bo w sklepach drogo i po wszystko trzeba jechać do pobliskich miejscowości. Dobrze, że chociaż na dole markety.
~do 20:48 11-11-2013 17:01
Widać, że zupełnie nie znasz Karpacza, bo Krucze Skały są w mieście, Dziki Wodospad też, Kaplica Św. Anny też w granicach miasta. Jak dla ciebie Karpacz to tylko ulica Konstytucji 3 Maja, to zwiedzaj knajpy przy tej ulicy. Markety też sobie możesz zwiedzać, ty "turysto" od siedmiu boleści.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zmiana na skrzyżowaniu

27. Polsko–Niemiecko–Czeskie Forum Kooperacji Firm

Wracają dopłaty do wody i ścieków

To było bezpieczne?

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
880
Tak
24%
Nie
73%
Nie wiem
4%