MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 4 sierpnia
im. Dominika, Jana

Karpacz wspiera niepełnosprawnych

Wiadomości: Karpacz
Czwartek, 20 sierpnia 2015, 8:42
Aktualizacja: 8:49
Autor: Jel
Fot. Archiwum Organizatora
– Dzięki dofinansowaniu uzyskanemu w tym roku z Urzędu Miasta Kar–pacz, a w ramach wsparcia organizacji pozarządowych oraz środków własnych naszego stowarzyszenia, w dniach 11–13 sierpnia udało nam się zorganizować wspaniałą 3–dniową wycieczkę do Krakowa, Wieliczki i Zakopanego. Uczestnikami, oprócz osób niepełnosprawnych, byli członkowie rodzin, pielęgniarki i wolontariusze – napisali do nas uczestnicy wyprawy, zorganizowanej przez Stowarzyszenie Integracyjne Osób Niepełnosprawnych Ruchowo „My Też Potrafimy”.

- Logistycznie było to trudne przedsięwzięcie, ale dla naszego głównego organizatora Edwarda nie ma rzeczy niemożliwych. Panowie kierowcy z firmy Zyga Tour z Karpacza wieźli nas bardzo wygodnym autokarem z dobrze działającą klimatyzacją, byli przy tym solidni, wyrozumiali i pomocni – relacjonują.

- W Krakowie zwiedziliśmy Wawel, Rynek z Sukiennicami, Kazimierz, Kościół Mariacki, a także obejrzeliśmy Kraków od strony Wisły płynąc statkiem Sobieski. Mimo naszej niepełnosprawności bardzo dużo zobaczyliśmy. W Kopalni Soli w Wieliczce „zaliczyliśmy” tzw. średnią trasę turystyczną czyli kilka poziomów do głębokości 135 m. Trzeci dzień spędziliśmy w Zakopanem, tradycyjnie spacerując po Krupówkach. Jednak głównym celem naszego pobytu w tym mieście był wjazd na Kasprowy Wierch. Tam, w zależności od możliwości, niektórzy odbyli dłuższy lub krótszy spacer po szlakach – opowiadają uczestnicy wycieczki.

- Zachwyceni Tatrami, (zdecydowana większość z nas była tu po raz pierwszy), widokami zapierającymi dech w piersiach, wracaliśmy szczęśliwi i radośni, choć mocno zmęczeni bogatym programem wycieczki oraz upałem – podkreślają i dodają: Bardzo dziękujemy: Edwardowi - za całokształt czyli koordynowanie wszystkich działań przed i w trakcie wycieczki oraz dźwiganie nas, Andrzejowi - za załatwienie hotelu i posiłków oraz rezerwację biletów do Wieliczki i na Kasprowy, Iwonce – za pilnowanie potrzebnych dokumentów i trzymanie kasy, Robertowi – naszemu przewodnikowi za obszerne informacje (szacunek za ogromna wiedzę historyczną, geograficzną i ogólnie turystyczną), Uli i Krysi za pomoc organizacyjną podczas trwania wycieczki oraz wszystkim, którzy nas dźwigali i pchali wózki. Szczególnie podziękowania dla Władz Miasta Karpacza za zastrzyk finansowy!

Ogłoszenia

Czytaj również

Trwa akcja bezpłatnego przejazdu do Krzeszowa

Siatki mają chronić karkonoskie murawy

Stalowe rumaki w Karpaczu

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ja 20-08-2015 10:38
szkoda że nie wiedziałam chętnie bym też pojechała !
~abc 20-08-2015 20:52
A gdzie była informacja o takiej inicjatywie? Ciekawe czy na tej wyprawie zdecydowana większość to byli niepełnosprawni czy wolontariusze. lepiej by Karpacz pomyślał o osunięciu barier architektonicznych w samym Karpaczu, bo jest ich moc

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Znowu auto na chodniku

Rusza remont alei Wojska Polskiego – jaka w tym czasie organizacja ruchu?

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

Co z dużą ilością nakrętek?

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
730
Tak
20%
Nie
75%
Nie wiem
5%