MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Karpacz w “Złotej Dziesiątce” najbogatszych!

Wiadomości: Karpacz/Kraj
Poniedziałek, 21 lipca 2014, 8:09
Aktualizacja: 8:14
Autor: Manu
Fot. BM
W rankingu najbogatszych samorządów 2013 roku, przygotowanym przez pismo samorządu terytorialnego “Wspólnota”, Karpacz znalazł się na szóstym miejscu wśród mniejszych miast, a Jelenia Góra wśród miast powiatowych zajęła 34. miejsce. Województwo dolnośląskie już trzeci rok z rzędu uznane zostało za najbogatsze w kraju.

- Aktualna sytuacja w porównaniu z tą sprzed kilku lat jest nadal bardzo trudna - czytamy w raporcie. - PKB rośnie bardzo powoli, bezrobocie utrzymuje się na wysokim poziomie, a o dynamicznych rocznych przyrostach wielkości budżetów lokalnych na razie można zapomnieć. Jednak w odróżnieniu od roku 2012 wielkość realnych dochodów przynajmniej nie spadała.

W rankingu “Wspólnoty”, przygotowanym przez kierownika Zakładu Rozwoju i Polityki Lokalnej na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego prof. Pawła Swaniewicza, brany był pod uwagę dochód gmin w przeliczeniu na mieszkańca. Jednak bez dotacji celowych, w tym z funduszy unijnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Radosne Mikołajki

Mieszkańcom Trzcińska zostaje pociąg?

Uczniowie piszą listy...

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~taka prawda 21-07-2014 23:35
Co każdy ranking to wyniki inne. I tyle są warte te "expertyzy" naszych nałkoffcuff. Potrzebne są tylko im, żeby dalej piastować swoje stołki na uczelniach i udawać, że coś robią. A gdyby pogrzebać w metodologii tych "badań" to prawie zawsze okazuje się, że błędy na poziomie gimnazjum. Znowu ktoś zapłacił grubą kasę za nikomu nie potrzebne i tendencyjne raporty pseudonaukowe.
~ 22-07-2014 20:29
Niestety, to prawda o czym pisze przedmówca. Ci "naukowcy" sami nie rozumieją wskaźników, którymi się posługują. A badania odwalają za nich studenci. I potem mamy bzdurne wyniki, w które nikt nie wierzy. Albo wyniki są takie, jakie chciałby ktoś kto płaci za te "badania". Nauka polska sama zapracowała sobie na fatalną opinię o sobie i swoich przedstawicielach.
~Gość 22-07-2014 20:38
Ciekawe, czego Szklarska w Karpaczu szuka? Niech zabiorą się do roboty, bo tam nieciekawie, o czym zresztą raportują liczni turyści.
~ 23-07-2014 6:54
Szklarska się uczy. Zajęła 18 miejsce po tym jak Misiuk spóścił miasto na 72 miejsce.
~karczmarz 23-07-2014 21:19
Od kiedy w Szklarskiej burmistrzem został Grzegorz Sokoliński, miasto awansowało z 72. na 18. miejsce. Brawa dla miasta i burmistrza!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Karpacz rezygnuje z fajerwerków

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Piechotą przez Stromiec na Okole

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
861
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%