MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Karpacz nadal pracuje nad uchwałą reklamową

Wiadomości: Karpacz
Czwartek, 1 marca 2018, 7:58
Aktualizacja: Piątek, 2 marca 2018, 6:02
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W środę (28.02) odbyła się XLVII sesja Rady Miasta Karpacza, podczas której m.in. toczyła się dyskusja na temat ustawy krajobrazowej. Od dwóch lat w mieście pod Śnieżką trwają przymiarki do sporządzenia na jej podstawie uchwały reklamowej, która ma uporządkować krajobraz w turystycznym miasteczku.

Sesja rozpoczęła się od próby zmiany porządku obrad, gdyż jedna z komisji chciała, aby punkt dotyczący interpelacji, wniosków i zapytań znalazł się po przepracowaniu projektów uchwał. Była mowa o statucie miasta, który wymienia co powinno znaleźć się w planie sesji, jednak mecenas Urzędu Miasta zwrócił uwagę, że zawarte tam są konieczne punkty, a nie ich kolejność. Padały obawy, że przesunięcie spowoduje, że po przyjęciu uchwał wielu radnych opuści salę i nie zostaną na część dotyczącą interpelacji. Ostatecznie porządek obrad pozostawiono bez zmian, ale na kolejną sesję taki wniosek może być uwzględniony przez przewodniczącą Rady.

W kwestii dotyczącej porządku reklamowego w mieście sekretarz zaznaczyła, że radni przyjęli już uchwałę intencyjną w tej sprawie, a obecnie trwa ustalanie zapisów właściwej uchwały, której procedura jest podobna do procesu przyjmowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. - Trudno stwierdzić, że na dzisiaj mamy przygotowany projekt uchwały. Ścierają się dwie wizje prac nad tą uchwałą, nad którą pracujemy od grudnia 2015 roku. Widać, że Rada nie ma wspólnego stanowiska – powiedział Radosław Jęcek, burmistrz Karpacza. Radny Czubak apelował, aby uchwała była dla ludzi, czyli zarówno upiększyła miasto, jak i pozwoliła prowadzić działalność przedsiębiorcom. Z kolei radny Czerniak zaznaczył, że można w tej uchwale dopuścić reklamy imprez masowych, a takie przynajmniej nie będą wisieć cały rok. - Niech ta uchwała będzie zwieńczeniem tych czterech lat naszej kadencji – mówił Wiesław Czerniak. - Trzeba ponad podziałami podjąć decyzję. Ta uchwała nie zakaże przecież reklamowania, tylko uporządkuje przestrzeń publiczną – wtórował mu Grzegorz Kubik, który zaproponował spotkanie z mieszkańcami, aby mieli wpływ ten akt prawa miejscowego.

W odpowiedzi burmistrz stwierdził, że w przypadku woli większości radnych, takie spotkanie może zorganizować, aby rozwiać ich wątpliwości. Z kolei Tomasz Stanek zaproponował, aby przed spotkaniem z mieszkańcami, ustalić pewne szczegóły z fachowcami i ustalić wspólny „deadline”, aby prace nad uchwałą nie trwały w nieskończoność. Następnie omówić z mieszkańcami punkt po punkcie, aby wszystko było jasne. W toku dyskusji ustalono, że najpierw odbędzie się posiedzenie wspólne wszystkich komisji w tej sprawie, a następnie spotkanie z karpaczanami.

Przebieg pozostałej części sesji przybliżymy w osobnym artykule.

Ogłoszenia

Czytaj również

Ślisko w Termach?

Rondo prawie gotowe

Procesja na Zabobrzu

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~Real 1-03-2018 8:55
"Co zrobić, żeby nic nie robić, a zarobić?!"
~Inż. 1-03-2018 12:32
Najlepszy jest na wjeździe do Karpacza ten a'la pałac z banerami, po prawej stronie, we wszystkich kolorach tęczy. Hit architektury.
~mieszkaniec 1-03-2018 12:39
Ciekawe, że w mieście chcą "uporządkować" reklamy tj. zabronić mieszkańcom reklamowania się na mieście. Ale na stokach narciarskich o swoje reklamy walczyli jak lwy: że tak nie można, że maja umowy podpisane, że bez reklamy stok nie będzie żył. Żadna różnica - jeśli zakażecie reklam dla przedsiębiorców Was to też się będzie tyczyło - również na stokach narciarskich i wypożyczalniach!
~góral 1-03-2018 16:21
Fajnie by było bez tych natrętnych reklam
~ 1-03-2018 17:22
Wystarczy przyjrzeć się co dzieje się przy rondzie u zbiegu ulic Miłkowa, Karpacza i Ścięgien, gdzie obskurne reklamy zasłaniają widoczność na skrzyżowaniu, a tym samym zagrażają bezpieczeństwu. I na dodatek ten drewniany,obskurny kibel pana Pokaja, to chyba Karpaczowi reklamy nie przynosi, może tym się trzeba zająć, Panowie Radni!!!!!!
~ 1-03-2018 23:26
a co tu debatować ? zabronić reklam i tyle, miasto jest dla ludzi a nie dla firm
~ja 1-03-2018 23:45
Droga z Jeleniej do Karpacza to dopiero festiwal reklam.
~ 3-03-2018 9:38
Zdjęcie nr. 19, kto takiego buraka wpuścił na sesję Rady Miasta, to jest radny? przykro patrzeć!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kontrowersyjne nagranie nauczyciela

Na pomoc Adamowi

Wielki powrót niepylaka

Inauguracja "Bezpiecznych wakacji"

Za co turyści kochają nasz region?  

Sonda

Czy reklamy przy drogach i ulicach dekoncentrują kierowców?

Oddanych
głosów
1289
Tak
78%
Nie
17%
Nie mam zdania
4%