MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 16 lipca
im. Marii, Mariki

Karpacz dostał pieniądze unijne na koncerty muzyczne młodzieży

Wiadomości: Karpacz
Piątek, 20 grudnia 2013, 7:51
Aktualizacja: 7:52
Autor: Mea
W ramach współpracy polsko–czeskiej miasto pod Śnieżką zrealizuje transgraniczny projekt „Sztuka łączy narody” wraz z zaprzyjaźnionym miastem Jilemnice. – Wartość projektu, który rozpocznie się w styczniu 2014 r. to prawie 19 tys. euro, w tym kwota dofinansowania z Unii Europejskiej wynosi ponad 16 tys. euro – mówił Ryszard Rzepczyński, wiceburmistrz.

Wkład własny zostanie sfinansowany przez Urząd Miasta w Karpaczu. Dofinansowanie pochodzi ze środków Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007-2013 w ramach Funduszu Mikroprojektów Nisa-Nysa. Projekt polegać będzie na organizacji koncertów muzycznych oraz warsztatów artystycznych, w których uczestniczyć będą uzdolnione dzieci i młodzież z obszaru pogranicza polsko-czeskiego.

- Jilemnice są naszym długoletnim partnerem, z którym organizowaliśmy różne przedsięwzięcia m.in. remonty parków, szlaków czy też imprezy kulturalne. Tym razem postanowiliśmy zaprezentować naszych uczniów szkół muzycznych po obu stronach granicy. Wielu młodych muzyków mieszkających w Karpaczu uczy się w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Jeleniej Górze i to właśnie artyści z tej placówki zagrają cztery koncerty. Z czeskiej strony wystąpią uczniowie Základní Umělecká Škola w Jilemnicach – powiedział Ryszard Rzepczyński.

Pierwszy Koncert polsko - czeski odbędzie się 25 stycznia o godz. 15.00 w kościele parafialnym Nawiedzenia Najświętszej Maryi w Karpaczu. Wstęp jest wolny.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Tak nie wolno parkować!

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Spacery z przewodnikiem po centrum i Cieplicach

Czyżby Andrzej Duda?

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Jan Sopata na emeryturze

Skatepark za frekwencję?

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
817
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
14%