MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Karnawałowa wyprawa Rytmu i Melodii

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 7 lutego 2017, 8:57
Aktualizacja: 9:03
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W niedzielnym poranku muzycznym w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze tradycyjnie zgromadzoną publiczność złożoną z rodziców i dzieci bawiły Rytm (Agnieszka Gierus) i Melodia (Dominika Łukasiewicz). Tym razem wyprawa w poszukiwaniu muzyki zaprowadziła do Brazylii na gorący karnawał.

Po poszukiwaniu muzyki w mroźnej Antarktydzie (styczniowy poranek), przyszedł czas na zupełnie odmienną aurę. Wszystko za sprawą karnawałowej zabawy, z której słynie brazylijskie Rio de Janeiro. To właśnie tam muzycy filharmonii z prowadzącymi spotkanie przenieśli uczestników poranka muzycznego. Na skrzypcach zagrała Ewa Antosik, na klarnecie Witold Pelc, na gitarze Marek Mikulski, zaś na akordeonie Mateusz Kwapień. Skoro Rytm i Melodia wybrały się na imprezę, w której królował taniec, to gośćmi kolejnej edycji musieli być mali tancerze – tym razem były to dzieci ze Szkoły Tańca Kurzak&Zamorski.

Kolorowe stroje, gorące rytmy oraz wspaniała zabawa z karnawałową krzyżówką w tle sprawiły, że spotkanie w jeleniogórskiej filharmonii rozgrzało serca i ciała uczestników, którzy chętnie włączali się do zabawy, zarówno na scenie, jak i na widowni.

Kolejny poranek muzyczny już 5 marca o godz. 10:30. Rytm i Melodia przeniosą się do „Rozkrzyczanego ZOO” - towarzyszyć im będzie zespół instrumentów dętych drewnianych.

Ogłoszenia

Czytaj również

#Norwidwdomu – poezja

Galeria na... płocie

Trwa budowa punktu widokowego

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~zenekkkk 7-02-2017 12:05
kolejny poranek juz 05.03. Szkoda ze jest tylko jedna edycja (w zeszlym roku byly 2 spektakle niedzielne) a bilety do konca roku sprzedane.
~goscttt 8-02-2017 8:41
Pani Ewa skrzypaczka najlepsza!
~do zenekkkk 8-02-2017 14:36
trzeba było kupić karnet i się nie przejmować brakiem biletów

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wyjątkowa wystawa

Sala Krzywa w Zamku Książ odzyskuje dawny blask

Mobilizacja przed II turą

Zaczytaj się z Jelonką.com

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2192
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%