JELENIA GÓRA: Karkonosze zremisowały wygrany mecz

Sobota, 5 kwietnia 2008, 19:13
Aktualizacja: Niedziela, 6 kwietnia 2008, 13:19
Autor: JEN
Drużyna Karkonoszy o znacznie przemeblowanym składzie z powodu braku kontuzjowanych i chorych obrońców zremisowała z MKS Oława, choć powinna to spotkanie zdecydowanie wygrać, ale jak się marnuje stuprocentowe okazje, inaczej być nie może.

Gospodarze nie wykorzystali pięciu okazji do zdobycia bramek, w sytuacjach, w których sztuką było nie strzelić gola, goście mieli jedną i zdobyli wyrównanie. W kilku innych tylko zagrozili bramce miejscowych.

Jeleniogórzanie już w 11 min. mogli objąć prowadzenie, ale Jarosław Adamczyk po otrzymaniu dobrego dośrodkowania z głębi pola trafił piłką po "główce" z 5 metrów w słupek. W rewanżu, nieco później, piłka po mocnym strzale napastnika gości poszybowała nad poprzeczką. Do końca pierwszej połowy gospodarze jeszcze dwa razy mogli zdobyć prowadzenie, ale nie wykorzystali dwóch „setek”. między innymi w 32 min. Łukasz Kowalski nie trafił do zacentrowanej piłki, będąc 1 metr od bramkarza gości.

W drugiej połowie nasi przygnietli i zanosiło się na zdobycie przez nich wreszcie bramki. Stało się tak w 53 min., gdy po prawym skrzydle poszedł w swoim stylu Ł. Kowalski i uderzył mocno piłkę z ok. 10 metrów w światło bramki, golkiper gości odbił futbolówkę, ale na miejscu był Mateusz Durlak, wpakował piłkę do bramki przyjezdnych i było wreszcie 1:0. Nie na długo jednak, bo kilka minut później rywale zdobyli wyrównanie i w 56 min. zrobiło się 1:1, a wcześniej miejscowi zmarnowali kolejną okazję i mogło być nawet 2:0 dla nich, ale jak to się mówi: niewykorzystane sytuacje mszczą się.

Całe szczęście nie stało się tak później, bo najlepszą „setkę” zmarnował potem Łukasz Kusiak, który nie trafił do siatki, będąc sam na sam z golkiperem gości 5 metrów przed bramką.

Karkonosze Jelenia Góra – MKS Oława 1:1 (0:0).
Bramka: Mateusz Durlak (53 min.) i Marek Kowalczyk (57.)

Karkonosze: Michał Dubiel – Marcin Zagrodnik, Marek Wawrzyniak. Robert Rodziewicz, Leszek Kurzelewski – Maciej Wojtas (72. Przemysław Wajda), Jarosław Adamczyk (70. Walczak), Tobiasz Kuźniewski, Łukasz Kusiak – Mateusz Durlak, Łukasz Kowalsk (80. Konrad Kogut)

Więcej na temat tego meczu w "Tygodniku Jelonka". Szukaj w kioskach w poniedziałek (7 kwietnia).