MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

„Karkonosze” znów zagrożone

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 25 czerwca 2010, 8:28
Aktualizacja: 8:29
Autor: TEJO
Niekorzystna dla pasażerów zmiana rozkładu jazdy może wyeliminować w przyszłości z harmonogramu pociąg „Karkonosze”.

Od dziś godzinę odjazdu „Karkonoszy” z Warszawy przesunięto z godz. 22. 50 na 23. 30 – pisze do nas Internauta. Pociąg do Wrocławia przyjeżdża o godzinie 06.39, czyli 34 minuty po odjeździe pociągu ORLICE do Kłodzka. Z tej możliwości przesiadki często korzystali pasażerowie, którzy – po kosmetyce rozkładu – o dotarciu do Kłodzka w ten sposób mogą zapomnieć.

„Karkonosze” dojeżdżają do Wałbrzycha o godz. 8.43. Pociąg nie jest skomunikowany z żadnym składem w stronę Kłodzka. Do Jeleniej Góry dociera o godz. 10. 25, a do Szklarskiej Poręby – pół godziny przed południem.

– Kto tym pociągiem będzie więc jeździł? – pyta internauta. Uważa, że takie zmiany to próba odwrócenia pociągu od podróżnych. Potem może to mieć wpływ na frekwencję i następnie likwidację połączenia. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku „Karkonosze” zostały zawieszone. Pociąg przywrócono po fali protestów w grudniowym rozkładzie jazdy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dwa dni mega rabatów w salonie i serwisie Volkswagen, Audi oraz SEAT w Lubinie podczas Black Friday

Wypadek przy baniakach  

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~ 25-06-2010 9:28
na pytanie internauty niech odpowie wybitny znawca, expertka w dziedzinie połączeń JG-Wrocek, wyjątkowa bojowniczka o ... swoją reklamę ... niejaka pani Marzenka :)
~Abraxas 25-06-2010 10:41
to co wyprawia IC z naszym miastem to skandal,najpierw pociąg do Przemyśla uwalili,teraz Karkonosze ,jak dalej tak będzie to zostaną nam tylko drezyny.Czy władze miasta nie mogą zająć się tym w końcu??
~Obserwator j 25-06-2010 14:06
Dla kogo ten pociąg? Przyjazd do Warszawy 5.55, wjazd z Warszawy o 23... Proponuję zrobić przyjazd o 3 w nocy, a wyjazd z Warszawy o 2 w nocy. Wtedy pociągiem nikt nie będzie jeździł i IC z czystym sumieniem będzie mogło połączenie zlikwidować.
~gregor 25-06-2010 19:56
Ja będę jeździć.Raz w roku.Mam świetne połączenie nad morze. Karkonosze prowadzą wagony do Wrocławia,dalej po przepięciu do Gdyni i na Hel."Tylko" 14 godzin i szum morza we Władku.Powrót idealny cały ostatni dzień nad morzem i znowu kuszetka i budzę się w JG gdzie widać jeszcze śnieg w Śnieżnych Kotłach .W JG pokój z widokiem na góry awe Władku pokój z widokiem na morze .Pozdrawiam .
~ 25-06-2010 19:58
niech PKP się nie stara pasażerowie się przesiąda na PKS likwidujcie wszystko a na końcu siebie
~ken 25-06-2010 21:45
Jeszcze jeden dowód ze tzw, pekape przewozy nalezy rozpieprzyć, tory wynająć obcym to będzie lepiej, bo gorzej chyba być nie może. To co prezesy pekape wyrabiaja wygląda na sabotaż, tak oczywiście powiedzą że remonty, przebiegi itp pie&doły aby uzasadnic zmiany, lecz czemu takie aby zmniejszyć ilość pasażerów to już milczenie. Po prostu wożenie pasażerów jest dla pekape kłopotem, pensje można brać bez tego, jak to na państwowym bywa...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkanie z historią

Nowy sprzęt dla OSP

Oświadczenie prezesa KSWIK w sprawie oczyszczalni ścieków w Mysłakowicach

Kolizja trzech aut w Radomierzu

Warsztaty modelarskie

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
100
Tak
63%
Nie
35%
Nie wiem
2%