Zalogowanych: 6

Gorzów Wielkopolski: Karkonosze zebrały kolejne baty

Czwartek, 1 października 2015, 7:03
Aktualizacja: 7:11
W wyjazdowym spotkaniu 10. kolejki piłkarskiej III–ligi Karkonosze Jelenia Góra uległy w Gorzowie Wielkopolskim miejscowemu Stilonowi 0:5. W najbliższą niedzielę (4.09) podopiecznych Artura Milewskiego czeka nie mniej trudne zadanie, bowiem przy Złotniczej pojawi się Polonia–Stal Świdnica.

Wyjazdowe spotkania (poza jednym wyjątkiem - wygraną w Brzegu Dolnym 5:1) to koszmar dla kibiców biało-niebieskich, bowiem ich ulubieńcy w pięciu spotkaniach nie zdobyli żadnego gola, a stracili 19. W Gorzowie Wlkp. worek rozwiązał się już w 5. minucie, kiedy to Maliszewski pokonał Oskara Wieliczko. Pięć minut później było już 2:0, a w 34. minucie do własnej bramki piłkę skierował Wawrzyniak. Po zmianie stron gospodarze dołożyli dwa trafienia, bez problemu ogrywając jeleniogórskie Karkonosze.

Ekipa z Jeleniej Góry traci już 6 punktów do bezpiecznej strefy. Przed jeleniogórzanami spotkanie z Polonią-Stalą Świdnica na własnym stadionie, gdzie w tym sezonie jeszcze nie przegrali w meczu o punkty (dwa zwycięstwa, dwa remisy, bilans bramek 9:5). Świdniczanie z identycznym dorobkiem punktowym (11) w tabeli znajdują się o "oczko" wyżej, dzięki lepszej różnicy bramek.

Stilon Gorzów - Karkonosze Jelenia Góra 5:0 (3:0)
Gole: 1:0 Łukasz Maliszewski 5', 2:0 Michał Chyrek 10', 3:0 Marek Wawrzyniak 34' samobójcza, 4:0 Daniel Mrozek 47', Kordian Ziajka 70' karny.
Stilon: Wolarek - Gołdyn (65' Szwiec), Somrani (61' Gruszecki), Bil, Zawistowski, Timoszyk, Szałas (73' Ogrodowski), Maliszewski (46' Mrozek), Śwtiaj, Ziajka, Chyrek
Karkonosze: Wieliczko - Wersocki, Kuźniewski, Wawrzyniak, Mateusz Firlej, Kraśnicki, Sareło, Poszelężny (46' Palimąka, 65' Górski), Kowalski (73' Pytel), Szramowiat, Maciej Firlej.

Źródło: stilon.gorzow.pl