Kamienna Góra: Karkonosze wygrywają w Kamiennej Górze

Środa, 8 września 2010, 19:38
Aktualizacja: 19:40
Autor: arec
Karkonosze Jelenia Góra, grając w osłabionym składzie zdołały pokonać w Kamiennej Górze miejscową Olimpię 1:0. Podopieczni Tomasza Lizaka awansowali w ten sposób do kolejnej rundy Pucharu Polski.

W dzisiejszym spotkaniu nie wystąpiło czterech zawodników, którzy w ostatnim meczu ligowym grali w podstawowym składzie. Marka Wawrzyniaka i Łukasza Kowalskiego zatrzymały sprawy osobiste. Konrad Kogut opuścił drużynę i zdecydował się na wyjazd do Anglii. W spotkaniu nie mógł także wystąpić Mateusz Durlak. Do gry powrócił za to Jarosław Adamczyk.

Do przerwy utrzymywał się wynik bezbramkowy. W tej części spotkania najlepszą sytuację wypracowali sobie gospodarze, kiedy po jednej z akcji piłka trafiła w słupek. Po zmianie stron Karkonosze zdobyły lekką przewagę na boisku co zaprocentowało w 65 minucie. Mateusz Han dośrodkował w pole karne, a akcję skutecznie wykończył Marcin Krupa.

Pomimo starań gospodarzy, którzy dążyli do wyrównania, wynik nie uległ już mianie i zwycięstwo 1:0 przyniosło Karkonoszom awans do kolejnej rundy Pucharu Polski.

Olimpia Kamienna Góra – Karkonosze Jelenia Góra 0:1 (0:0)

Karkonosze: Dubiel, Walczak, Polak, Bijan, Siatrak, Han, Gałuszka, Adamczyk, Wojtas, Kołodziejczyk, Krupa. Rezerwowi: Sobczak, Jurkowski, Pietrzykowski.