MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 6 sierpnia
im. Jakuba, Sławy

Karkonosze Wschodnie latem w zimowej szacie

Wiadomości: Region
Wtorek, 24 lipca 2012, 7:52
Aktualizacja: 7:55
Autor: Agrafka
Fot. Archiwum Organizatora
W „Gościńcu na Starówce” przy ul. 1–go Maja w Kowarach można obejrzeć wystawę fotografii „Karkonosze Wschodnie w zimowej szacie”. – Na zdjęciach uwieczniono jedną z tegorocznych wypraw górskich, w której miałem przyjemność uczestniczyć – mówi Zbigniew Piepiora, współorganizator wystawy. Wstęp jest wolny.

- Fotografie są autorstwa Krzysztofa Grochala i uzupełnione przeze mnie krótkimi opisami uwiecznionych miejsc – dodaje Zbigniew Piepiora.

Autor zdjęć, Krzysztof Grochal, jest inżynierem sprzedaży w jednej z dolnośląskich firm. Urodził się i mieszka w Krakowie, tam też ukończył politechnikę. Z Kowarami jest związany od dziecka, gdyż co roku przyjeżdżał tu z mamą Teresą na wakacje do babci i dziadka – Stefanii i Edwarda Paluchów. Mimo ich przeprowadzki do Jawora, Krzysztof wraca co jakiś czas do Kowar, które są dla niego bazą wypadową przede wszystkim we wschodnią część Karkonoszy.

– Moim hobby są survival, turystyka górska i podziemna oraz fotografia – mówi Krzysztof Grochal. – Lubię łączyć swoje pasje podczas wycieczek. Ze wszystkich polskich pasm górskich najbardziej, poza Bieszczadami lubię Karkonosze i Rudawy Janowickie, a wyjście w góry zimą jest szczególnie atrakcyjne. Gdybym miał dokonać wyboru, czy iść w góry przy temperaturze przekraczającej 30o C, jak teraz, czy przy ponad -30o C jak w lutym, kiedy robiłem prezentowane zdjęcia, wybrałbym ten drugi wariant – śmieje się autor. – Oczywiście trzeba pamiętać o tym, aby zawsze być dobrze przygotowanym na taką wyprawę, zarówno od strony wyposażenia jak i rozeznania terenu oraz potencjalnych zagrożeń – dodaje Krzysztof.

Na fotografiach pokazano ciekawe miejsca w Karkonoszach zimową porą. Można na nich zobaczyć m. in. Śnieżkę z polskiej jak i czeskiej strony, Równię pod Śnieżką, Upską Jamę, Kocioł Łomniczki, a także… „Eskimosa” z Karkonoszy.

- Ekspozycję można oglądać codziennie w godzinach 10.00-20.00 w „Gościńcu na Starówce” do końca lata – mówił Zbigniew Piepiora.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Budowa łącznika rozpoczęta

Samowola budowlana w KPN–ie wciąż straszy  

Czytelniczka: drogo i brudno na basenie

Bezpieczniej nad Kaczawą

Śmierć na żwirowni

Rój wiedzy

Rozmowy o Kowarach

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
962
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%