MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Karkonosze Wschodnie latem w zimowej szacie

Wiadomości: Region
Wtorek, 24 lipca 2012, 7:52
Aktualizacja: 7:55
Autor: Agrafka
Fot. Archiwum Organizatora
W „Gościńcu na Starówce” przy ul. 1–go Maja w Kowarach można obejrzeć wystawę fotografii „Karkonosze Wschodnie w zimowej szacie”. – Na zdjęciach uwieczniono jedną z tegorocznych wypraw górskich, w której miałem przyjemność uczestniczyć – mówi Zbigniew Piepiora, współorganizator wystawy. Wstęp jest wolny.

- Fotografie są autorstwa Krzysztofa Grochala i uzupełnione przeze mnie krótkimi opisami uwiecznionych miejsc – dodaje Zbigniew Piepiora.

Autor zdjęć, Krzysztof Grochal, jest inżynierem sprzedaży w jednej z dolnośląskich firm. Urodził się i mieszka w Krakowie, tam też ukończył politechnikę. Z Kowarami jest związany od dziecka, gdyż co roku przyjeżdżał tu z mamą Teresą na wakacje do babci i dziadka – Stefanii i Edwarda Paluchów. Mimo ich przeprowadzki do Jawora, Krzysztof wraca co jakiś czas do Kowar, które są dla niego bazą wypadową przede wszystkim we wschodnią część Karkonoszy.

– Moim hobby są survival, turystyka górska i podziemna oraz fotografia – mówi Krzysztof Grochal. – Lubię łączyć swoje pasje podczas wycieczek. Ze wszystkich polskich pasm górskich najbardziej, poza Bieszczadami lubię Karkonosze i Rudawy Janowickie, a wyjście w góry zimą jest szczególnie atrakcyjne. Gdybym miał dokonać wyboru, czy iść w góry przy temperaturze przekraczającej 30o C, jak teraz, czy przy ponad -30o C jak w lutym, kiedy robiłem prezentowane zdjęcia, wybrałbym ten drugi wariant – śmieje się autor. – Oczywiście trzeba pamiętać o tym, aby zawsze być dobrze przygotowanym na taką wyprawę, zarówno od strony wyposażenia jak i rozeznania terenu oraz potencjalnych zagrożeń – dodaje Krzysztof.

Na fotografiach pokazano ciekawe miejsca w Karkonoszach zimową porą. Można na nich zobaczyć m. in. Śnieżkę z polskiej jak i czeskiej strony, Równię pod Śnieżką, Upską Jamę, Kocioł Łomniczki, a także… „Eskimosa” z Karkonoszy.

- Ekspozycję można oglądać codziennie w godzinach 10.00-20.00 w „Gościńcu na Starówce” do końca lata – mówił Zbigniew Piepiora.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

To grozi tragedią  

Wymiana wiat przystankowych

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Droga dla wybranych

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Wyborcze obiecanki cacanki

Poważna awaria, ale sytuacja jest opanowana

Chcą powtórki wyborów!

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
518
Tak
21%
Nie
69%
Nie wiem
10%