Karkonosze wracają na fotel lidera

Środa, 13 września 2006, 0:00
Aktualizacja: Środa, 13 września 2006, 21:12
Autor: Agnieszka Rafińska
Karkonosze Jelenia Góra wróciły na fotel lidera pokonując Olimpię Kamienna Góra 3:0 (1:0).

Od pierwszych minut lekką przewagę posiadali goście. Drużyna Karkonoszy cofnęła się na własną połowę i na niej przyjmowała ataki rywali, czekając na możliwość wyprowadzenia szybkiej kontry. W 12 minucie z rzutu rożnego dośrodkowywał Malinowski a piłkę do bramki skierował Kaczmarek. Sędzia tego spotkania gola nie uznał dopatrując się zagrania ręką przez strzelca, który został za to ukarany żółtą kartką.

Jedenaście minut później rzut wolny wykonywał ponownie Malinowski. Po jego strzale piłka trafiła w słupek bramki Cisowskiego. Dopadł do niej Wawrzyniak i z bliska wpakował do siatki. Po bramce Karkonosze uspokoiły grę. Jedynym groźnym strzałem dla Olimpii popisał się Masiel, ale piłkę, choć z problemami, broni Ciepiela. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie.

Druga część spotkania rozpoczęła się od faulu na Malinowskim. Chwilę potem Walczak przeprowadził solową akcję. Dośrodkował w pole karne do Malinowskiego, a ten minął się z piłką. W 65 minucie Ciepiela wykopał piłkę. Na swojej połowie obrońca z Kamiennej Góry mija się z futbolówką na dwudziestym piątym metrze. Dopada do niej Kowalski, który sam na sam z bramkarzem pokonuje Cisowskiego.

Dwie minuty później miała miejsce nieprzyjemna sytuacja. Bieńkoski faulował Smolińskiego. Kapitan „biało – niebieskich” Malinowski, postanowił sam wymierzyć sprawiedliwość pomocnikowi Olimpii. Został za to ukarany żółtą kartką, natomiast Bieńkowski za brutalne zagranie otrzymał czerwień.

Trzecia bramka dla jeleniogórzan padła w 79 minucie. Walczak z łatwością minął Webera. Dośrodkował do Smolińskiego, a ten nie dał szans młodemu golkiperowi z Kamiennej. Olimpia próbowała od czasu do czasu zagrozić bramce Ciepieli lecz nieskutecznie. W 88 minucie po raz kolejny szybkim rajdem popisał się Walczak, który w polu karnym został sfaulowany przez rywala. Do wykonania jedenastki podszedł Malinowski. Jednak Cisowski wyczuł intencje kapitana Karkonoszy i obronił jego strzał. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu z Jeleniej Góry 3:0.

<b>Karkonosze Jelenia Góra – Olimpia Kamienna Góra 3:0 (1:0)</b>
1:0 Wawrzyniak 23 min.
2:0 Kowalski 65 min.
3:0 Smoliński 79 min.