MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Karkonosze włączyły się w akcję charytatywną

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 26 sierpnia 2016, 13:54
Aktualizacja: 14:02
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
"Pomoc mierzona kilometrami" to akcja charytatywna, która od 2013 roku staje się coraz bardziej popularna. W jej powodzenie chętnie wpisują się gwiazdy sportu, kina, artyści i inni celebryci – m.in. Anna Lewandowska, Robert Korzeniowski czy chociażby Maja Włoszczowska, którą już jutro powitamy w Jeleniej Górze. W czwartek (25.08) swoją cegiełkę dołożyli także juniorzy starsi Karkonoszy Jelenia Góra.

"Pomoc mierzona kilometrami" to charytatywna akcja zapoczątkowana przez sieć T-mobile. Powiązana ona jest również z Fundacją TVN "Nie Jesteś Sam". Aby wziąć w niej udział należy pobrać aplikację „Endomondo” , ustawić swój profil i dołączyć się do rywalizacji pod nazwą "Pomoc mierzona kilometrami". Właśnie z takiego rozwiązania skorzystali wczoraj juniorzy starsi Miejskiego Klubu Sportowego Karkonosze, którzy przebiegli z Parku Sportowego Złotnicza na plac Ratuszowy i z powrotem. W sumie 15 osób pokonało dystans 2,98 km w 23 minuty.

Mamy nadzieję, że poza naszymi piłkarzami, którzy dzisiaj włączyli się do akcji, włączą się również jeleniogórzanie. Chcemy pokazywać, że warto dbać o swoje zdrowie, warto uprawiać aktywny tryb życia, a jeżeli można przy tym pomóc potrzebującym - nie ma nad czym się zastanawiać - powiedział Konrad Ambroży, wiceprezes MKS Karkonosze Jelenia Góra.

- Ktoś mi kiedyś powiedział, że jeżeli komuś pomagasz to dobro, które dajesz kiedyś do Ciebie wróci i mam nadzieję, że tak będzie - wyznał Piotr Szukiel, zawodnik Karkonoszy.

Czytaj również

Karty tak, kolory nie

Kończy się referendum strajkowe

Popłynęli po medale...

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~. 26-08-2016 16:47
No no piszcie dalej dzien po to na pewno wiecej pobiegnie
~. 26-08-2016 23:00
Dobrze ze napisaliscie dzien bo bo juz bym sie bald ze zbyt duzo biegaczy bedzie, pisalem rano to samo dlaczego usuwacie takie komentarze?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Już w sobotę kolejna Olimpiada Malucha

Inspektor złamał prawo?

Prezesi spółek miejskich o cenach energii

Wiosna Biedronia sprawdza i zapowiada

Głosy za strajkiem?

Sonda

Czy wszyscy młodzi do 26. roku życia powinni być zwolnieni z podatku PIT?

Oddanych
głosów
1027
Tak
38%
Nie
54%
Nie mam zdania
8%