MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

Karkonosze w świąteczny weekend

Wiadomości: Region
Sobota, 19 kwietnia 2014, 8:14
Aktualizacja: 8:15
Autor: visitkarkonosze.com
Świąteczny weekend to dobra okazja do wycieczek w pasma górskie regionu karkonoskiego. W schroniskach nie brakuje wolnych miejsc, można więc zaplanować dłuższe trasy z noclegami. W wyższych partiach gór panują jednak warunki zimowe. Kilka szlaków pozostaje zamkniętych.

- Na wysokości powyżej tysiąca metrów nad poziomem morza jest biało, ślisko, szlaki w niektórych miejscach są oblodzone – mówi naczelnik Grupy Karkonoskiej GOPR Olaf Grębowicz. - Grubość pokrywy śnieżnej dochodzi do 20 centymetrów, większa jest w zaspach. Ostrzegamy turystów przed podchodzeniem do krawędzi kotłów polodowcowych. W tych miejscach może być niebezpiecznie.

Planując wycieczki w Karkonosze, warto wziąć pod uwagę, że z powodu warunków zimowych kilka popularnych szlaków jest zamkniętych. Są to, między innymi, szlak przez Kocioł Łomniczki powyżej Karpacza, Droga Jubileuszowa na Śnieżkę, niebieski z Przełęcz Okraj przez Kowarski Grzbiet na Sowią Przełęcz oraz zielony z Polany Bronka Czecha do czerwonego na głównym grzbiecie Karkonoszy.

Nie ma takich problemów w innych pasmach w regionie karkonoskim: Rudawach Janowickich, Górach Kaczawskich i Górach Izerskich. Tam wszystkie szlaki są otwarte.

Ogłoszenia

Czytaj również

Remont hali sportowej

Drzymały i Flisaków niemal gotowe

Przystań w śmieciach

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~18 sqandal 19-04-2014 11:04
.... to po co zapraszają jak szlaki zamknięte , czyżby mieli nas turystow za durni !
~turysta 19-04-2014 17:36
Przecież tylko kilka jest zamkniętych. Cała reszta otwarta. Nic, tylko iść i wędrować.
~fake 19-04-2014 20:52
do ~18 sqandal : tymi szlakami, które są zamknięte i tak nie dałbyś rady :P
~turysta 19-04-2014 21:27
Ciekawe jakie jest zagrożenie lawinowe na niebieskim szlaku przez Kowarki Grzbiet (który prowadzi cały czas grzbietem przez las bez stromych stoków) czy na zielonym z Polany do Słonecznika (który też łagodnie podchodzi do góry wygodną drogą). Chyba że park narodowy zamyka szlaki dla samego zamykania, a potem jak zwykle zwyczajnie pociska kity o zagrożeniu lawinowym albo ochronie przyrody. Nie dziwmy się potem że nikt nie przestrzega tych zakazów.
~ 20-04-2014 1:51
Czy w KPN też dopiero teraz ustawiają tyczki zimowe w górach, tak jak to było w zeszłym roku? Jeśli tyczek nie poustawiali, to nic dziwnego że zamykają szlaki. Najłatwiej zamknąć niż wziąć się za robotę.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Jednokierunkowo Zakosami na Śnieżkę

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

W sobotę zbiórka krwi

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
244
Tak
45%
Nie
42%
Nie wiem
13%