MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 15 lipca
im. Henryka, Włodzimierza

Karkonosze w panoramach zamknięte

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 22 października 2009, 9:26
Aktualizacja: 9:27
Autor: rylit
Fot. rylit
Kilkanaście fotografii panoramicznych przedstawiających najwyższe pasmo Sudetów pokazał w Klubie Osiedlowym „Orlik” młody fotografik ze Szklarskiej Poręby Radosław Pelisiak.

Czasami warto zajrzeć do malutkiego „Orlika”. Okazja jest teraz, bo ekspozycja Radosława Pelisiaka, której wernisaż odbył się wczoraj, godna jest odwiedzin.

Radosław Pelisiak, młody informatyk ze Szklarskiej Poręby, fotograf z zamiłowania Poręby, przedstawił na wystawie wybrane fotografie panoramiczne z wielu powstałych podczas dwu i pół letniej wędrówki po Karkonoszach i ich pogórzu.

Panoramy powstały z połączenia kilku fotografii scalonych w programach graficznych. Co prawda fotografie nie oddają w pełni wrażeń z osobistego podziwiania krajobrazów górskich, ale bardzo przybliżają do rzeczywistego obcowania z naturą.

Radek zajmuje się tez tworzeniem panoram 360 stopniowych, które można podziwiać na stronach internetowych Szklarskiej Poręby moderowanych przez niego. Autor specyficznego spoglądania na piękno naszych gór uczył się od swojego nauczyciela i przyjaciela Zygmunta Trylańskiego, z którym do dziś współpracuje.

Wystawa w „Orliku” jest trzecią wystawą indywidualną autora. Wcześniej jego zdjęcia można było obejrzeć w oddziale Muzeum Karkonoskiego w Szklarskiej Porębie i w galerii „Muflon” w Sobieszowie. Wystawa w Klubie Osiedlowym „Orlik” czynna będzie do 13 listopada tego roku, a do placówki można wejść po wcześniejszym uzgodnieniu w MDK „Muflon”, który jest opiekunem klubu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Lato z ZTA w Parku Zdrojowym

Czyżby Andrzej Duda?

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~przemek 22-10-2009 11:05
Brawo Radek
Janusz 22-10-2009 12:38
Piękne zdjęcia, człowiek ma uczucie, jakby był tam, na gorze i oglądał bezpośrednio te wspaniałe widoki. Urzekające, naturalne kolory, cała wystawa jest bardzo pogodna. Dziękujemy za możliwość podziwiania tych widoków w naszym klubie osiedlowym.
yaro0001 22-10-2009 16:09
Panoramy bardzo fajne. Ale Rylit nie obraź się twoje zdjęcia kolejny rraz tragiczne. Nie chodzi o kadry a kolorystykę. Masakra.
diablica 22-10-2009 19:26
zdjęcie numer 2 - cudowne kolory!
~XLO 22-10-2009 23:12
Świetne panoramy

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spektakle online w Domu Gerharta Hauptmanna

26. edycja "Prezentacji"

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

"Piękna i bestia" w sobotni wieczór

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
793
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
14%