MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Karkonosze w panoramach zamknięte

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 22 października 2009, 9:26
Aktualizacja: 9:27
Autor: rylit
Fot. rylit
Kilkanaście fotografii panoramicznych przedstawiających najwyższe pasmo Sudetów pokazał w Klubie Osiedlowym „Orlik” młody fotografik ze Szklarskiej Poręby Radosław Pelisiak.

Czasami warto zajrzeć do malutkiego „Orlika”. Okazja jest teraz, bo ekspozycja Radosława Pelisiaka, której wernisaż odbył się wczoraj, godna jest odwiedzin.

Radosław Pelisiak, młody informatyk ze Szklarskiej Poręby, fotograf z zamiłowania Poręby, przedstawił na wystawie wybrane fotografie panoramiczne z wielu powstałych podczas dwu i pół letniej wędrówki po Karkonoszach i ich pogórzu.

Panoramy powstały z połączenia kilku fotografii scalonych w programach graficznych. Co prawda fotografie nie oddają w pełni wrażeń z osobistego podziwiania krajobrazów górskich, ale bardzo przybliżają do rzeczywistego obcowania z naturą.

Radek zajmuje się tez tworzeniem panoram 360 stopniowych, które można podziwiać na stronach internetowych Szklarskiej Poręby moderowanych przez niego. Autor specyficznego spoglądania na piękno naszych gór uczył się od swojego nauczyciela i przyjaciela Zygmunta Trylańskiego, z którym do dziś współpracuje.

Wystawa w „Orliku” jest trzecią wystawą indywidualną autora. Wcześniej jego zdjęcia można było obejrzeć w oddziale Muzeum Karkonoskiego w Szklarskiej Porębie i w galerii „Muflon” w Sobieszowie. Wystawa w Klubie Osiedlowym „Orlik” czynna będzie do 13 listopada tego roku, a do placówki można wejść po wcześniejszym uzgodnieniu w MDK „Muflon”, który jest opiekunem klubu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Żelazny strażnik Teatru Naszego

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Spotkanie z Danutą Sadownik – jutro w Książnicy

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~przemek 22-10-2009 11:05
Brawo Radek
Janusz 22-10-2009 12:38
Piękne zdjęcia, człowiek ma uczucie, jakby był tam, na gorze i oglądał bezpośrednio te wspaniałe widoki. Urzekające, naturalne kolory, cała wystawa jest bardzo pogodna. Dziękujemy za możliwość podziwiania tych widoków w naszym klubie osiedlowym.
yaro0001 22-10-2009 16:09
Panoramy bardzo fajne. Ale Rylit nie obraź się twoje zdjęcia kolejny rraz tragiczne. Nie chodzi o kadry a kolorystykę. Masakra.
diablica 22-10-2009 19:26
zdjęcie numer 2 - cudowne kolory!
~XLO 22-10-2009 23:12
Świetne panoramy

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wybory: Zwycięstwo PiS

Wypadek przy sądzie

Kto do Sejmu? (aktualizacja)

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Znakomita inauguracja sezonu artystycznego

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
698
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%