Zalogowanych: 2

Jelenia Góra: Karkonosze rozczarowały

Wtorek, 21 sierpnia 2018, 8:36
Aktualizacja: 8:36
Po zwycięstwie w pierwszej kolejce IV ligi (1:0 ze Spartą Rudna), piłkarze Karkonoszy rozbudzili nadzieje kibiców na dobry początek sezonu. Rzeczywistość boiskowa zweryfikowała jednak zapał gospodarzy, szczególnie po czerwonej kartce dla Oskara Wieliczko – już w 25. minucie meczu.

Optymizm towarzyszący kibicom Karkonoszy przed sezonem, zostaje poddany w wątpliwość przez samych piłkarzy. Co prawda w Lubinie jeleniogórzanie rozpoczęli sezon od zwycięstwa (1:0 ze Spartą Rudna), to w drugiej kolejce AKS Strzegom pokazał, że beniaminek nie należy do trudnych rywali i wygrał ze Spartą 7:1. Kolejny sygnał o kiepskim początku sezonu biało-niebiescy dali w okręgowym Pucharze Polski, gdzie w ostatniej chwili wyszarpali zwycięstwo z beniaminkiem A-klasy LZS-em Stara Kamienica (przegrywali 0:2, by wygrać 3:2).

W spotkaniu z Odrą Ścinawa wpływ na przebieg spotkania miała sytuacja z 25. minuty, kiedy to Oskar Wieliczko interweniując poza polem karnym – zdaniem sędziego zasłużył na czerwoną kartkę i do bramki jeleniogórzan musiał wejść Mateusz Marceniuk. Dla juniora był to debiut w czwartej lidze i w kilku sytuacjach spisał się bardzo dobrze ratując nas zespół przed utratą gola. Niestety, jeszcze przed przerwą po raz pierwszy wyciągał piłkę z bramki – w 40. minucie wynik otworzył Damian Smolny.

Po zmianie stron Karkonosze nadal nie zachwycały, w 56. i 60. minucie goście dołożyli kolejne trafienia, których autorami byli kolejno Patryk Długosz i Dawid Seta. W szeregach przyjezdnych zapanował spokój, co w 75. minucie wykorzystał Damian Buzała strzelając – jak się okazało – bramkę honorową. Ostatecznie Karkonosze przegrały z Odrą Ścinawa 1:3 i należy mieć nadzieję, że kolejne spotkania będą już znacznie lepszy w wykonaniu podopiecznych Aleksieja Tiereszczenko.

W następnej kolejce (26.08, godz. 17:00) Karkonosze zagrają w Mirsku z miejscowym Włókniarzem.

Karkonosze Jelenia Góra - Odra Ścinawa 1:3 (0:1)
Karkonosze: Wieliczko - Wawrzyniak, Walczak (77' Podgórski), Pytel, Bębenek (75' Proietti), Buzała, Poszelężny, Kraiński (85' Denis), Gargas (77' Staniszewski), Zatylny (26' Marceniuk), Firlej (70' Woźniczka).
Odra: G. Pyzio - Seta, D. Trawka (71' Lichwa), Pazio, Smolny, Plebaniak (86' Dudka), Długosz (90'+2 Sz. Trawka), M. Cichuta (75' Łodej), K. Pyzio, Maślej, D. Cichuta (90'+2 Podgórski).