Zalogowanych: 2

Puchar Polski: Karkonosze rozbiły Podgórzyn

Środa, 21 września 2011, 19:15
Aktualizacja: Piątek, 23 września 2011, 12:01
Jeleniogórskie Karkonosze wywalczyły awans do III rundy piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu okręgowym. W Podgórzynie po ciekawym meczu biało–niebiescy wygrali 7:1.

W środowym spotkaniu w Podgórzynie widoczna była różnica dwóch klas rozgrywkowych. Mimo otwartej, ładnej dla oka gry ze strony gospodarzy, biało-niebiescy wypunktowali rywala niczym klasowy bokser. Worek z bramkami w 15. minucie otworzył Piaszczyk, który wykorzystał asystę Kowalskiego. W 35. minucie doświadczony napastnik gości sam postanowił zmienić rezultat. Wykonując rzut wolny z narożnika boiska umieścił futbolówkę w okienku bramki strzeżonej przez Krawczyka. W pierwszej połowie najsłabszym ogniwem Mitexu był K.Rychter, którego trener postanowił zmienić w 41. minucie. Do przerwy Karkonosze zasłużenie prowadziły 2:0.

Po zmianie stron posypały się gole dla gości. Najpierw w 50. minucie Piaszczyk asystował przy golu Krupy, a 8 minut później Micek podwyższył wynik na 4:0. W 64. minucie piłkarze Endico-Mitexu zdobyli bramkę honorową. Woźniczka z rzutu rożnego zagrał na krótki słupek do Tatomira, a ten zaskoczył bramkarza gości. W 69. minucie Piaszczyk po raz kolejny wykazał się dobrą grą w ataku wygrywając pojedynek z Woźniczakiem, dostrzegł wysuniętego bramkarza gospodarzy i strzelił gola na 5:1. W 77. minucie Piaszczyk zaliczył kolejną asystę w tym spotkaniu, tym razem autorem gola był Kik, który w końcówce meczu ustalił wynik na 7:1 dla Karkonoszy, zaliczając drugie trafienie w pucharowej konfrontacji.

Endico-Mitex Podgórzyn – Karkonosze Jelenia Góra 1:7 (0:2)