Zalogowanych: 22

Jelenia Góra: Karkonosze rozbiły beniaminka i są wiceliderem

Sobota, 18 sierpnia 2012, 20:20
Aktualizacja: Niedziela, 19 sierpnia 2012, 2:55
W 2. kolejce piłkarskiej IV–ligi Karkonosze ponownie zdobyły komplet punktów. Tym razem srogą lekcję futbolu dostał beniaminek z Kłodzka. Biało–niebiescy wygrali z Nysą 4:0 i wskoczyli na drugie miejsce w tabeli.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, oba zespoły miały swoje okazje na zdobycz bramkową, ale brakowąło wykończenia. Najlepszą okazję miał Majer, który dostał idealne podanie od Malarowskiego, ale jego strzał trafił w słupek. W przerwie trener Milewski skutecznie wpłynął na swoich podopiecznych i już w 49' gospodarze prowadzili 1:0. Wynik otworzył Majer, który złamał akcję wpadając w środek pola i strzał po rykoszecie rafił do siatki rywali. W 56' kolejnym udanym rajdem na skrzydle popisał się Malarowski, następnie podał do strzelca pierwszego gola, a ten dostrzegł wchodzącego Walczaka i było już 2:0. Pięć minut później jeleniogórzanie zadali kolejny cios ekipie z Kłodzka, tym razem na listę strzelców wpisał się Gałuszka. W 77' goście mogli zdobyć honorowego gola po błędzie Dubiela, który zwlekał z wybiciem piłki, ale napastnik Nysy uderzył jedynie w boczną siatkę. Wynik na 4:0 ustalił w 86' Kowalski, a uczynił to w sposób tradycyjny dla swojego kunsztu piłkarskiego, czyli z rzutu wolnego. Karkonosze i Piast Żmigród pozostały jedynymi drużynami, które po dwóch kolejkach mają komplet punktów, a także zero straconych goli. W następnej kolejce (25.VIII) zagrają z kolejnym beniaminkiem, tym razem w Lubaniu z Łużycami.

- Do przerwy mecz był wyrównany, sytuacje obydwie drużyny stwarzały. Uczulałem swoich zawodników, że nie będzie to łatwy mecz. Po przerwie strzelona bramka podłamała chyba zespół z Kłodzka i ciesze się, że 4:0 bo w końcu wysokie zwycięstwo przy ul. Lubańskiej. Wychodzimy na każdy mecz z założeniem, żeby wygrać i jeżeli tak jak dzisiaj Kłodzko nam to umożliwi to my poprostu zabieramy pełną pulę, nie będziemy się nikogo pytali i tak będzie w każdym następnym meczu. Dzisiaj pierwszy raz wystąpił 19-latek z Olszyny (Ciurysek), dobry debiut, nie robił błędów w obronie, miał fajne wejście do drużyny - podsumował trener Artur Milewski.

Karkonosze Jelenia Góra - Nysa Kłodzko 4:0 (0:0)

Karkonosze: Dubiel - Ciurysek, Wawrzyniak, Ziomek, Jurkowski, Gałuszka, Krakówka, Malarowski, Walczak, Khodzamkoulov, Majer. Rezerwowi: Kowalski, Krupa, Nicpoń, Celencewicz, Szramowiat, Borowski.

Nysa: Margasiński - Adamczyk, Cebulski, Grzegorzewski, Jaskułowski, Kulak, Madej, Bąk, Galiński, Wojtal, Marks. Rezerwowi: Niewęgłowski, Węgrzyn, Dędys, Milewski, Tracz, Dąbrowski.

Sędziowali: Arkadiusz Maziarz (główny) oraz Tomasz Soja, Dominik Łężak.

Widzów: ok. 50.