Czytających: 9701
Zalogowanych: 8

Gorzów Wielkopolski: Karkonosze przegrywają z silniejszymi fizycznie gorzowiankami

Sobota, 22 grudnia 2007, 17:19
Aktualizacja: 17:23
Autor: Łukasz Stawski
Kolejnej ligowej porażki doznały koszykarki MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra. Nasz pierwszoligowiec uległ w XI kolejce rozgrywek, na wyjeździe AZS PWZS Gorzów Wielkopolski 61:85.

Pierwsza kwarta pojedynku mogła dawać nadzieję na jego korzystne rozstrzygnięcie dla jeleniogórskiego zespołu. Podopieczne trenera Jerzego Gadzimskiego po 10 minutach gry przegrywały z faworyzowanymi gorzowiankami tylko 19:22.

Niestety w kolejnej odsłonie koszykarki Karkonoszy zostały pozbawione złudzeń, gdyż dysponujące znacznie większą siłą fizyczną gorzowianki pozwoliły im rzucić tylko 6 punktów, same zdobywając ich 19. Nie do zatrzymania była, mająca za sobą już krótkie epizody w pojedynkach w ekstraklasie Agnieszka Kaczmarczyk, która w całym spotkaniu zdobyła dla gospodyń 30 punktów. Do przerwy jeleniogórzanki przegrywały już 25:41.

Wywalczona w ten sposób przewaga pozwoliła gorzowiankom kontrolować przebieg wydarzeń na parkiecie w III i IV kwarcie. Ambitnie grające jeleniogórzanki zdołały nawet wygrać ostatnie 10 minut 20:16, lecz w całym spotkaniu wyraźnie przegrały 61:85.

Mimo porażki trener Karkonoszy J. Gadzimski widział pewne pozytywy w grze swojej drużyny: – W porównaniu z poprzednimi spotkaniami zagraliśmy mocniej w obronie, momentami dobrze też funkcjonował nasz szybki atak. Niestety nadal brakuje nam konsekwencji w grze na pełne 40 minut i mojemu zespołowi zdarzają się przestoje i serie nieudanych zagrań.

AZS PWSZ II Gorzów Wlkp. – MKS MOS Karkonosze 85:61 (22:19, 19:6, 28:16, 16:20)
Karkonosze: Kowalczyk 14, Pawlukiewicz 14, Kowiel 9, Samiec 8, Klementowska 6, Sawicka 4, Mochól 2, Brzozowska 2, Nowicka 2, Dudek, Foitzik.