Jelenia Góra -Złotnicza: Karkonosze przegrały z Kuźnią

Sobota, 27 marca 2010, 18:36
Aktualizacja: Poniedziałek, 29 marca 2010, 11:57
Autor: arec
Od porażki rundę wiosenną w IV lidze zaczęły Karkonosze Jelenia Góra. Podopieczni Marka Herzberga na stadionie przy ulicy Złotniczej ulegli Kuźni Jawor 0:1.

W pierwszej połowie spotkania gra toczyła się głównie w środku pola. Karkonosze nie stworzyły zbyt wielu sytuacji dogodnych do strzelenia bramki. Najlepszą okazję miał w 28 minucie Paweł Walczak, do którego w polu karnym trafiła piłka. Uderzył mocno, ale futbolówka odbita od obrońców powędrowała poza linię końcową boiska.

W tej części gry Kuźnia parę razy zagrażała bramce jeleniogórzan. Dalekie podania w pole karne strzałami głową wykańczali napastnicy. Kilka razy piłka minimalnie minęła bramkę bronioną przez Michała Dubiela. Kolejne z takich zagrań w 33 minucie zakończyło się bramką. Zupełnie nie pilnowany pomocnik Kuźni z odległości 7 metrów posłał piłkę obok bramkarza Karkonoszy. Michał Dubiel nawet nie drgnął przy tym zagraniu.

Jeszcze przed przerwą kontuzji doznał Ernest Polak, którego zmienił w 40 minucie Robert Rodziewicz. Po zmianie stron Karkonosze częściej zaczęły atakować. Na boisko weszli Łukasz Kowalski oraz Maciej Wojtas, którzy zmienili Pawła Walczaka i Jarosława Adamczyka. W 52 minucie w znakomitej sytuacji znalazł się Kowalski, który uciekł obrońcom Kuźni i przejął piłkę w polu karnym. Bramkarz Kuźni zdołał jednak wybić strzał napastnika Karkonoszy. W 65 minucie po rzucie rożnym piłka minęła obrońców z Jawora i w dużym zamieszaniu w polu bramkowym trafiła pod nogi Wojtasa. Ten uderzył, jednak futbolówka odbita od nóg obrońców minęła bramkę. Dwie minuty później podanie ze środka pola otrzymał Burszta, który zdecydował się na strzał sprzed linii pola karnego. Ze złapaniem piłki nie miał jednak problemów bramkarz gości.

W drugiej połowie Kuźnia nie stworzyła groźniejszych sytuacji. Przyjezdni kończyli ten mecz w dziesięciu, ale nie oddali zwycięstwa i pierwszy mecz rundy wiosennej Karkonoszy zakończyły bez zdobyczy punktowej.

Karkonosze Jelenia Góra – Kuźnia Jawor 0:1

Karkonosze: Dubiel, Polak (Rodziewicz), Wawrzyniak, Chrząszcz, Siatrak, Walczak (Kowalski), Burszta, Kotarba (Durlak), Adamczyk (Wojtas), Krupa, Kogut

Poniżej podajemy wyniki pozostałych zakończonych dziś spotkań IV ligi dolnośląskiej:

BKS Bobrzanie Bolesławiec – Polonia Środa Śląska 2:2
Lechia Dzierżoniów – Nysa Kłodzko 3:0
Puma Pietrzykowice – GKS Kobierzyce 4:3
Chojnowianka Chojnów – Miedź II Legnica 0:1
Prochowiczanka Prochowice – Chrobry Nowogrodziec 0:0