MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 4 sierpnia
im. Dominika, Jana

Karkonosze promowane na Święcie Kaszy w Trzebiatowie

Wiadomości: Powiat
Środa, 12 sierpnia 2015, 16:13
Aktualizacja: 16:15
Autor: Ts/KaMa
Fot. Archiwum Starostwa
W sobotę (01.08) delegacja Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze promowała nasz region w leżącym w woj. zachodniopomorskim Trzebiatowie, w którym corocznie odbywa się Święto Kaszy.

Trzebiatowskie Święto Kaszy nawiązuje do średniowiecznej legendy, która głosi, że miska kaszy spadająca z baszty prochowej uratowała mieszkańców przed najazdem Gryficzan. Impreza ta składa się z koncertów znanych artystów, warsztatów rękodzielniczych, a także stoisk handlowych, promocyjnych i gastronomicznych.

W tym roku gościło tam także Starostwo Jeleniogórskie, które promowało nasz region, a także pozostawiło do końca sierpnia wystawę zdjęć Karkonoszy. Wystawa ta ukazuje nie tylko piękno przyrody, ale także możliwości uprawiania turystyki i atrakcje, jakie czekają na turystów. Składa się ona z 20 zdjęć w formacie 1,5x1 m (w Trzebiatowie wystawionych 18), które później, do 19 października wystawione będą we Wrocławiu przy ul. Świdnickiej.

Promocja Karkonoszy w Trzebiatowie odbyła się w ramach wspólnych działań gmin naszego powiatu i ich partnerów z całej Polski. Do tej pory Karkonosze były promowane m.in. podczas Majówki we Wrocławiu, Targów Turystyki Weekendowej w Chorzowie, Dni Morza w Szczecinie i Dni Puszczykowa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Ktoś znów zastawił cały chodnik

Teraz ławki jak nowe

Ratunek ze śmigłowcem

Stalowe rumaki w Karpaczu

Porównaj ceny z Jelonką.com

Siatki mają chronić karkonoskie murawy

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
652
Tak
19%
Nie
75%
Nie wiem
5%