Zalogowanych: 4

IV-liga piłkarska: Karkonosze potwierdzają wiosenną dominację na własnym terenie

Sobota, 30 kwietnia 2011, 16:30
Aktualizacja: 0:30
W 23. kolejce IV–ligi piłkarskiej Karkonosze pokonały Konfeks Legnica 2:0. Strzelcem obu bramek dla gospodarzy był Marcin Krupa.

Początek spotkania stał pod znakiem walki w środku pola, ale w 7 min. meczu pierwsza podbramkowa akcja zakończyła się golem dla gospodarzy. Wystarczyły trzy dokładne podania by przenieść akcję spod własnego pola karnego pod pole przeciwnika, gdzie do piłki dopadł Krupa i uderzył tuż przy słupku nie dając szans bramkarzowi z Legnicy. Sześć minut później w kolejnej sytuacji pokazał się Wichowski. Minął dwóch obrońców i wpadł w pole karne, a z jego próby dośrodkowania wyszedł strzał, który otarł się o poprzeczkę. W 21 min. gry Polak uratował nas przed utratą gola. W zamieszaniu na 5. metrze od bramki strzeżonej przez Główkę obrońca Karkonoszy wybił w ostatniej chwili futbolówkę spod nóg napastnika gości. Tuż przed przerwą Krupa po raz drugi zapisał się w protokole sędziowskim, tym razem za bezmyślny faul w sytuacji, gdy piłka zmierzała na aut (na korzyść miejscowych) arbiter ukarał naszego napastnika żółta kartką. W pierwszej części spotkania Wichowski dwukrotnie boleśnie odczuł starcia z zawodnikami gości i utykając zszedł na przerwę.

Po zmianie stron Wichowski wytrzymał tylko 5 minut i na jego miejsce wszedł Han. Do 75. minuty częściej przy piłce byli goście, którzy szukali okazji do wyrównania, ale to podopieczni Artura Milewskiego przeprowadzali groźniejsze ataki. W 60 min. Durlak wykorzystał błąd obrońcy Konfeksu odbierając mu piłkę pod polem karnym gości, ale strzelił prosto w Wójcika. Mimo kilku dogodnych okazji dla gospodarzy oraz dwóch dla gości, do 90.minuty wynik nie uległ zmianie. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się jednobramkowym zwycięstwem Karkonoszy, w doliczonym czasie gry Malarowski zdecydował się na uderzenie z 16 metrów. Jego strzał wypuścił przed siebie Wójcik, a piłkę dobił Krupa, ustalając tym samym wynik spotkania na 2:0 dla gospodarzy.

Dzięki wygranej Karkonosze odskoczyły od strefy spadkowej na 3 pkt. Już za tydzień, 7 maja kolejny ważny mecz dla naszej drużyny, kiedy to zagramy w Pietrzykowicach z Pumą.

Karkonosze Jelenia Góra - Konfeks Legnica 2:0 (1:0)

Karkonosze: Główka - Bijan, Polak, Rodziewicz, Malarowski, Adamczyk, Kotarba (68' Gałuszka), Wichowski (50' Han), Wawrzyniak, Krupa, Duralak (85' Rudnicki).

Konfeks: Wójcik - Andrzejewski, Babeczko, Czuchnicki (68' Wach), Kaczmarek, Kociszewski, Ławkiel, Pazio, Serenda, Wilczyński, F. Górski (85' Lefek)