Jelenia Góra: Karkonosze pokonały kolejnego rywala z czołówki

Niedziela, 7 marca 2010, 19:02
Aktualizacja: Wtorek, 9 marca 2010, 12:24
Autor: arec
W meczu na szczycie 1 ligi koszykarek górą okazały się zawodniczki Finepharmu Karkonoszy Jelenia Góra, które pokonały wicelidera SMS Łomianki 69:61.

Pierwsza kwarta dzisiejszego spotkania przebiegała pod znakiem nieskuteczności w ataku obydwu zespołów. Mnożyły się straty po obu stronach, a większość rzutów była niecelna. Jednak dzięki celnym rzutom Pauliny Rozwadowskiej w końcówce i trójce Martyny Mićków po 10 minutach spotkania było 11:8. W drugiej kwarcie lepiej zagrały uczennice SMS z Łomianek. Bardziej uważna gra w obronie i większa skuteczności sprawiły, że przyjezdne w 7 minucie doprowadziły do remisu. Na szczęście w zespole jeleniogórskim dużą celnymi rzutami za trzy punkty popisała się Agnieszka Kret, która trafiała trzykrotnie i na przerwę z dwupunktowym prowadzeniem 30:28 schodziły Karkonosze.

Prawdziwe emocje w tym spotkaniu zaczęły się po zmianie stron. Po siedmiu minutach trzeciej kwarty przyjezdne prowadziły 46:39. Jednak trzy ostatnie minuty tej części meczu należały do podopiecznych Iwony Błaszak. Najpierw za dwa trafiła Martyna Mićków. Później akcję za trzy punkty przeprowadziła Paulina Rozwadowska. Przy celnym rzucie zawodniczki Karkonoszy sędziowie odgwizdali faul, zamieniony na jeszcze jeden punkt po rzucie osobistym. Na prowadzenie zespół jeleniogórski ponownie wyprowadziła Marzena Kowalczyk, rzucając celnie za trzy punkty.

W ostatniej części meczu dominowały jeleniogórzanki, które w 6 minucie czwartej kwarty prowadziły już 64:54. Wystarczyła jednak chwila odprężenia by przyjezdne w ciągu dwóch minut doprowadziły wynik meczu do stanu 64:61. W 9 minucie po piątym przewinieniu zespołu przyjezdnych rzuty osobiste wykonywała Martyna Mićków. Trafiła raz, ale już za chwilę prowadzenie Karkonoszy podwyższyła Grażyna Witkoś. Kolejne dwa punkty dołożyła Paulina Rozwadowska i Finepharm Karkonosze pokonał wyżej notowany SMS Łomianki 69:61.
W dzisiejszym spotkaniu aż 30 punktów zdobyła Martyna Mićków, a pod koszem brylowała Grażyna Witkoś, która odnotowała 14 zbiórek.

MKS Finepharm Karkonosze Jelenia Góra – Arcus SMS PZKosz Łomianki 69:61 (11:8) (19:20) (17:18) (22:15)

Karkonosze: Mićków 30, Rozwadowska 11, Kret 11, Kowalczyk 8, Winnicka 5, Witkoś 2, Pawlukiewicz 2