Zalogowanych: 23

Jelenia Góra: Karkonosze pokonały... Karkonosze

Wtorek, 11 grudnia 2018, 19:36
Aktualizacja: 19:37
W poniedziałek (11.12) w ramach rozgrywek Ligi Kadetek naprzeciw siebie stanęły dwa zespoły MKS–u MOS Karkonoszy Jelenia Góra. Zgodnie z przewidywaniami, wysoko wygrała grupa starszych dziewczyn prowadzonych przez Rafała Srokę.

Spotkanie rozgrywane w hali Szkoły Podstawowej Nr 10 rozpoczęło się od trafienia drugiego zespołu Karkonoszy i było to jedyne prowadzenie ekipy Jerzego Gadzimskiego w tym meczu. Z każdą minutą przewaga starszych koleżanek rosła (2:16 w 8. minucie, 5:22 po pierwszej kwarcie). Kolejne kwarty charakteryzowały się seryjnie zdobywanymi punktami przez "gości", a mecz zakończył się wynikiem 40:100. W tabeli ligi kadetek pierwszy zespół MKS MOS Karkonoszy tymczasowo prowadzi z dorobkiem 7 zwycięstw i 1 porażki (drugi w tabeli MKS MOS Wrocław ma jeden mecz rozegrany mniej, aktualny bilans 7 zw., 0 por.). Z koeli drugi zespół Karkonoszy zajmuje przedostatnie, 5. miejsce (3 zw., 5 por.). Stawkę drużyn zamyka Spartakus Jelenia Góra (komplet 8 porażek).

MKS MOS Karkonosze II Jelenia Góra - MKS MOS Karkonosze I Jelenia Góra 40:100 (5:22, 11:24, 9:28, 15:26)
MKS II: Ranecka 16, Pladzyk 13, Podroużek 4, Szpila 3, Gębura 2, Lubecka 2, Działa, Brzeźniak, Mosoń, Górecka.
MKS I: Sadlik 28, Wałęska 18, Grabowska 14, Krzykowska 13, Kuryłowicz 9, Raban 6, Białas 6, Kuty 2, Biniek 2, Morańda 2, Podsiadło.

W nadchodzący weekend kadetki zakończą zmagania. Wykaz najbliższych spotkań ligi kadetek:
środa (12.12), godz. 17:00 KSW Spartakus - MKS Polkowice
sobota (15.12), godz. 11:00 MKS MOS Karkonosze I - MKS MOS Wrocław II
sobota (15.12), godz. 14:00 MKS MOS Karkonosze II - Spartakus
niedziela (16.12), godz. 13:15 MKS MOS Karkonosze I - MKS MOS Wrocław I (mecz o pierwsze miejsce)
niedziela (16.12), godz. 16:30 MKS MOS Karkonosze II - MKS MOS Wrocław I.