Czytających: 11340

Jelenia Góra: Karkonosze pokonały Bystrzycę

Niedziela, 9 listopada 2014, 22:07
Aktualizacja: 22:17
W niedzielnym spotkaniu 16. kolejki III–ligi jeleniogórskie Karkonosze pokonały Bystrzycę Kąty Wrocławskie 3:0. Dzięki wygranej biało–niebiescy awansowali na dziesiątą pozycję w tabeli.

Chwile radości, zadumy i piękny gest strzelca dwóch bramek - Łukasza Kusiaka - to najważniejsze wydarzenia sobotniego pojedynku pomiędzy Karkonoszami a Bystrzycą. Minuta ciszy, która poprzedziła ostatni mecz Karkonoszy przed własną publicznością była poświęcona zmarłej mamie lokalnego dziennikarza sportowego Piotra Kubana. Niezwykle pięknym gestem wykazał się w 13. minucie Łukasz Kusiak, który otworzył wynik spotkania podbiegając do pogrążonego w żałobie najwierniejszego fana Karkonoszy: - Piotrek, to dla Ciebie - wyznał strzelec gola dla biało-niebieskich.

Gospodarze w kolejnych minutach grali skoncentrowani, niestety po raz kolejny odezwał się uraz Wawrzyniaka, który w pierwszej połowie opuścił plac gry, ale drugi z filarów obrony Marcin Pacan w ostatniej akcji przed przerwą przejął piłkę wślizgiem w środkowej części boiska, zagrał prostopadłą do wbiegającego Maćka Firleja, a ten obsłużył Machowskiego i było już 2:0. W drugiej połowie mimo kilku okazji z obu stron dopiero w doliczonym czasie gry Łukasz Kusiak trafił do siatki gości. Tym samym Karkonosze odniosły siódme zwycięstwo w sezonie, co jak na beniaminka jest bardzo dobrym wynikiem. Z dorobkiem 22 punktów biało-niebiescy zajmują dziesiątą lokatę mając w najlepszym wypadku 10 punktów przewagi nad strefa spadkową, a w najgorszym 2 punkty więcej (gdy zwycięzca naszej grupy nie wywalczy awansu w barażu, a Górnik Wałbrzych spadnie z II-ligi).

Jeszcze przed przerwą zimową podopieczni Artura Milewskiego rozegrają dwa wyjazdowe spotkania: za tydzień w Oławie, a za dwa tygodnie pierwszy mecz rundy rewanżowej we Wrocławiu ze Ślęzą.

Karkonosze Jelenia Góra - Bystrzyca Kąty Wrocławskie 3:0 (2:0)