Czytających: 9543

Jelenia Góra: Karkonosze nadal bez zwycięstwa

Sobota, 26 sierpnia 2017, 21:13
Aktualizacja: 21:21
Piłkarze Karkonoszy nadal nie zaznali smaku zwycięstwa w obecnym sezonie IV ligi. W sobotnim (26.08) spotkaniu 3. kolejki jeleniogórzanie zremisowali przed własną publicznością z Apisem Jędrzychowice 1:1. Mecz był atrakcyjny dla oka, ale miejscowi kibice spodziewali się dopisania do dorobku biało–niebieskich, trzech punktów.

Początek meczu był wyrównany, ale już w 8. minucie przyjezdni objęli prowadzenie. W zamieszaniu w polu karnym Karkonoszy żaden z jeleniogórzan nie potrafił skutecznie wybić piłki, która w końcu trafiła pod nogi Jakuba Chrzanowskiego, a ten pewnie umieścił ją w bramce. Strzelony gol skusił Apis do kolejnych ataków, jednak nie przynosiły one zamierzonych skutków, a w 22. minucie to Karkonosze zdołały wyrównać. Autorem trafienia na 1:1 był Daniel Gałach, a miejscowym kibicom wróciła nadzieja na pierwsze zwycięstwo w sezonie 2017/2018. Do przerwy wynik się nie zmienił, a po zmianie stron nadal oglądaliśmy zacięte widowisko. Obie kipy fragmentami osiągały znaczną przewagę, jednak dogodnych sytuacji było jak na lekarstwo. Warto odnotować akcję z 55. minuty, kiedy to Woźniczka wpadł w pole karne, jego strzał ofiarnie zablokowali obrońcy Apisu, a dobitka Poszelężnego była niecelna. W końcówce spotkania biało-niebiescy mogą mówić o dużym szczęściu, bowiem najpierw od "samobója" uratował nas Wieliczko - palcami odbijając piłkę zmierzającą do bramki, a w doliczonym czasie gry goście trafili w poprzeczkę. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:1, co z pewnością jets dalekie od założeń władz klubu sprzed startu sezonu. Zapowiadano walkę o awans, a po 3 kolejkach Karkonosze mają 2 punkty na koncie i zajmują dopiero 11. pozycję.

Karkonosze Jelenia Góra - Apis Jędrzychowice 1:1 (1:1)