MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Karkonosze na zwycięskiej ścieżce

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 4 maja 2017, 14:16
Aktualizacja: 14:19
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Po przełamaniu w starciu z Lotnikiem Jeżów Sudecki, piłkarze Karkonoszy zrobili kolejny krok w kierunku poprawy nastrojów pokonując wyżej notowany AKS Strzegom. Niespodzianką są rozmiary zwycięstwa biało–niebieskich.

Po trzech porażkach i trzech remisach, podopieczni Marka Siatraka odnieśli drugie zwycięstwo w rundzie wiosennej. Zadanie nie było łatwe, bowiem do Jeleniej Góry zawitał czwarty w tabeli AKS Strzegom. W szeregach jeleniogórzan było widać chęć walki, co przekładało się na sytuacje bramkowe. Kapitalnym rajdem w 18. minucie popisał się Robert Lekszycki, który pomknął w asyście obrońcy AKS-u od środka boiska i po świetnej grze ciałem wypracował sobie sytuację strzelecką, którą wykorzystał - Karkonosze prowadziły zatem 1:0. Kolejnego gola jeleniogórscy kibice zobaczyli w 30. minucie, a jego autorem był Tomasz Woźniczka. Niespełna 3 minuty później biało-niebiescy zadali kolejny cios - tym razem na listę strzelców wpisał się Szymon Kozołubski. Po zmianie stron przyjezdni za wszelką cenę chcieli odwrócić losy spotkania, ale doskonale między słupkami spisywał się Oskar Wieliczko kilkukrotnie ratując gospodarzy przed utratą gola. Zapał gości na odrabianie strat ostudził w 77. minucie Robert Lekszycki, który po raz drugi w tym meczu pokonał Kretkowskiego. Ostatecznie Karkonosze pokonały AKS 4:0 i z dorobkiem 30 punktów zajmują 10. lokatę w tabeli IV ligi.

Karkonosze Jelenia Góra - AKS Strzegom 4:0 (3:0)
Karkonosze:
Wieliczko - Mat. Firlej, Siatrak, Cichoń, Denis, Kuźniewski, Poszelężny, Lekszycki (85' Walczak), Woźniczka, Kowalski (65' Statkowski), Kozołubski (70' Pytel).
AKS: Kretkowski - Durajczyk, Gołąbek, Serweciński (46' Krupnik), Skrypak, Sobczak, Krzyżanowski, Alwin (80' Kuczma), Domaradzki (80' Lesiński), A. Wasilewski (46' Szerszeń), M. Wasilewski.

Widzów: 100.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Na propsie! Dzisiaj i w niedzielę

Pary półfinałowe

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

ODK do zameczku?

Na Kilińskiego bezpieczniej

Nowe drogi w Janowicach Wielkich

Rok niespełnionych obietnic

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
876
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%