MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Karkonosze na wrocławskich targach turystycznych

Wiadomości: Wrocław
Środa, 10 kwietnia 2013, 7:49
Aktualizacja: 8:47
Autor: Mea
Fot. Starostwo Powiatowe
Przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze uczestniczyli w piątych Międzynarodowych Targach Turystycznych we Wrocławiu. – Obecnych na nich było ok. 200 wystawców, m.in. z Czech, Niemiec, Ukrainy i Indonezji – wyliczał Wiesław Dzierzba, dyrektor Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze.

Targi we wrocławskiej Hali Stulecia trwały trzy dni. – Promowaliśmy miejscowości naszego powiatu, markę Karkonosze oraz przewodnik „Karkonosze i Łużyce Górne – aktywnie przez cztery pory roku”, które zachęcają do aktywnej turystyki rowerowej w naszych górach i nie tylko. Proponowaliśmy wrocławianom turystykę weekendową. Pytano o atrakcje, dojazdy i ich czas, o miejsca noclegowe i ceny, a także o aquaparki i spa – mówił Wiesław Dzierzba.

- Przewodnicy turystyczni z Wrocławia przyznali, że o regionie jeleniogórskim i jego walorach coraz więcej słychać w stolicy Dolnego Śląska, m.in. dzięki natężonej promocji marki Karkonosze oraz Targach Turystycznych Tourtec, które są coraz wyżej w ogólnopolskim rankingu i cieszą się coraz większym zainteresowaniem – dodał.
Osobne stoisko miały lokalne grupy działania z powiatu jeleniogórskiego tj. Partnerstwo Turystyki Konnej, czy też Partnerstwo Ducha Gór, gdzie sprzedawano lokalne produkty.

- Staramy się dotrzeć do wrocławian również innymi sposobami. 15 maja w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego będzie promowany nasz region i marka Karkonosze – dodał dyrektor.

Natomiast 17 i 19 maja na ul. Świdnickiej we Wrocławiu odbędzie się piknik uliczny, gdzie na specjalnych stoiskach zaprezentują się różni wystawcy, w tym z powiatu jeleniogórskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Porównaj ceny z Jelonką.com

Krakowska w budowie

Bobry na Zabobrzu

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Wiceminister podsumowała kampanię prezydenta

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Kolejne defibrylatory w przestrzeni publicznej

Będzie nowy przystanek kolejowy w Mysłakowicach

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2054
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%