Czytających: 6019
Zalogowanych: 3

Kobierzyce: Karkonosze mogły wygrać w Kobierzycach – podsumowanie kolejki IV ligi

Sobota, 19 kwietnia 2008, 18:27
Aktualizacja: Niedziela, 20 kwietnia 2008, 22:13
Autor: JEN
Kobierzyce: Karkonosze mogły  wygrać w Kobierzycach – podsumowanie kolejki IV ligi
W czasie padającego deszczu i przy garstce kibiców (blisko 50) uśmiechnęło się szczęście i zaświeciło słońce dla Karkonoszy Jelenia Góra, ale nie do końca, bo w wyjazdowym meczu zremisowały z GKS w Kobierzycach, choć prowadziły 2:0.

Widać było od początku spotkania, że goście nie przyjechali po bezbramkowy remis, tylko po zwycięstwo. Już w 9 minucie strzelił mocno zza linii pola karnego Mateusz Durlak, ale piłkę zatrzymał obrońca gospodarzy. Potem zapanował okres wyrównanej i nudnej gry. Po 30 min. gry przewagę na boisku uzyskali gospodarze ale bezbramkowy remis utrzymał się do przerwy, choć oba zespoły miały po jednej okazji do zdobycia bramki.

W 52 min. nastąpiła pierwsza zmiana w drużynie Karkonoszy. Łukasza Kowalskiego zmienił Konrad Kogut, który kilka minut później urwał się przed „szesnastką” dwom obrońcom Kobierzyc, wpadł na pole karne i silnym uderzeniem uzyskał w 58 min. pierwszego gola dla przyjezdnych. Drugiego dla gości zdobył Leszek Kurzelewski, który w 62 min. po efektownym rajdzie przelobował bramkarza miejscowych i wydawało się, że jest po meczu. Niestety w 68 min. zawodnik gospodarzy - Burdulak ładnym strzałem z powietrza zdobył kontaktowego gola, a w 83 min. Kulej po otrzymaniu podania z rzutu wolnego zdobywa głową wyrównanie. Wynik: 2:2 utrzymał się do końca meczu, choć obie drużyny straciły po jednej dogodnej sytuacji do zdobycia prowadzenia. U nas Łukasz Kusiak, który po rzucie rożnym „główkował” tuż obok słupka.

GKS Kobierzyce – Karkonosze Jelenia Góra 2:2 (0:0)
Bramki: Burdulak (68.) i Kulej (83.) oraz Konrad Kogut (58.) i Leszek Kurzelewski (62.)

Karkonosze: Tomasz Ciepiela – Marek Wawrzyniak, Marek Siatrak, Leszek Kurzelewski, Robert Rodziewicz - Marcin Zagrodnik, Maciej Wojtas, Tobiasz Kuźniewski, Łukasz Kusiak, Mateusz Durlak (87. Jarosław Adamczyk), Łukasz Kowalski (52. Konrad Kogut).