Karkonosze lepsze od Woskaru

Sobota, 5 sierpnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 5 sierpnia 2006, 12:25
Autor: Agnieszka Rafińska
Ulewna pogoda towarzyszyła dzisiaj piłkarzom Karkonoszy Jelenia Góra oraz Woskaru Szklarska Poręba. W grze kontrolnej obu drużyn zwyciężyła ekipa ze Złotniczej 2:1.

Mecz rozpoczął się od ataków podopiecznych Tomasza Arteniuka. Natomiast zawodnicy Zygfryda Borkowskiego zupełnie nie mogli złapać rytmu gry. Już w 5. minucie ekipa Karkonoszy wyszła na prowadzenie po bramce Łukasza Kowalskiego. Precyzyjnym strzałem z głowy wykorzystał on dokładne dośrodkowanie od Tomasza Lizaka.

Później „biało – niebiescy” nie potrafili już swojej przewagi udokumentować kolejnym golem. Świetne okazje miał Paweł Walczak, ale w dogodnych sytuacjach brakło wykończenia akcji i celnych strzałów. Wynik do przerwy nie uległ zmianie.

W drugich czterdziestu pięciu minutach „obuwniczy” zespół zaczął grać lepiej. Stało się tak głównie dzięki temu, że współpraca między pomocnikami Karkonoszy przestała się układać. Woskar opanował środek boiska. Mimo to drużyna ze Złotniczej strzeliła bramkę na 2:0. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Tomasza Lizaka, zamieszanie w polu bramkowym wykorzystał Wojciech Bijan. Młody zawodnik skierował piłkę do siatki. Futbolówka zmieniła tor lotu odbijając się od Krzysztofa Jahna.

Ekipa przyjezdnych zdołała odpowiedzieć tylko jedną bramką. Arkadiusz Gawlik mocno strzelił. Uderzenie świetnie wybronił bramkarz Karkonoszy, ale wobec dobitki był już bezradny. Mimo ofiarnej interwencji Marka Wawrzyniaka, Gawlik mógł cieszyć się ze zdobytej bramki Wynik do końca meczu nie uległ zmianie. Karkonosze podtrzymały dobrą passę pokonując Woskar 2:1.

Ciekawostką tego spotkania jest występ w ekipie ze Szklarskiej Poręby dwóch Nigeryjczyków, Charles’a Nwankanamy i Tony’ego Onwukwe, którzy jeszcze do niedawna zasilali szeregi zespołu ze Złotniczej. Być może wkrótce zostaną oni zawodnikami Woskaru. Jak widać piłkarze nie próżnują i szukają sobie klubu w naszym okręgu.

<b>Skład Karkonoszy Jelenia Góra:</b>
Bartek Sender, Gabriel Kaczmarek, Wojciech Bijan, Daniel Zalewski, Marek Wawrzyniak, Tomasz Lizak, Łukasz Zwierzyński, Daniel Kotarba, Łukasz Kowalski, Paweł Walczak, Wojciech Maląg, Marek Siatrak, Mariusz Kowalski – Ciepiela, Filip Kostka.

<b>Skład Woskaru Szklarska Poręba:</b>
Grzegorz Hornicki, Damian Woźniak, Tomasz Sobolewski, Rafał Masłowski, Łukasz Ceratowski, Arkadiusz Gawlik, Artur Seta, Krzysztof Jahn, Dariusz Michałek, Tony Onwukwe, Charles Nwankanama, Rafał Kowalski.