Jelenia Góra: Karkonosze do przodu

Niedziela, 3 września 2006, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 3 września 2006, 22:35
Autor: Agnieszka Rafińska
W piątej kolejce ligi okręgowej Karkonosze Jelenia Góra pokonały GKS Raciborowice 1:0 (0:0).

Pierwsza połowa rozpoczęła się od zdecydowanych ataków Karkonoszy. Już w pierwszej minucie Malinowski z piętnastu metrów próbował pokonać Woźniaka. Kapitan „biało – niebieskich” zagroził ponownie bramce Raciborowic w siedemnastej i dziewiętnastej minucie. Jednak piłka za każdym razem mijała słupek Woźniaka. W dwudziestej piątej minucie na czystą pozycję wyszedł Kowalski. Napastnik Karkonoszy jednak przewrócił się o piłkę na dwunastym metrze.

Kolejne dziesięć minut należało do przyjezdnych. Obrońcy „biało – niebieskich” nie pozwalali jednak na zbyt wiele rywalom. W końcówce jeszcze zagrozić bramce GKS-u próbował Malinowski, lecz piłka ponownie minęła słupek Raciborowic. Do przerwy 0:0.

Druga połowa ponownie zaczęła się od ataków gospodarzy. Groźnie uderzał Malinowski. Po jego strzale piłka trafiła w słupek. W pięćdziesiątej minucie próbowali zaatakować goście. Jednak po raz kolejny obrońcy nie pozwolili im na wiele. W sześćdziesiątej minucie w polu karnym upadł Wajda. Arbiter jednak nie dopatrzył się faulu i nakazał grać dalej. Po tej akcji inicjatywę zaczęli przejmować goście. Jednak przy każdej ich akcji na posterunku był Dubiel.

W osiemdziesiątej ósmej minucie miała miejsce kluczowa sytuacja tego meczu. Malinowski podaje do Kowalskiego, a ten wpada w pole karne o pokonuje Woźniaka. Wśród kibiców nastała euforia. Do końca nic już się nie zmieniło i Karkonosze dość szczęśliwie pokonały na własnym boisku GKS Raciborowice 1:0.

<b>Karkonosze Jelenia Góra – GKS Raciborowice 1:0 (0:0)</b>
1:0 Kowalski 88 min.