MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 15 lipca
im. Henryka, Włodzimierza

Karkonoskie Tajemnice wygrały w prestiżowym konkursie

Wiadomości: Karpacz
Piątek, 8 września 2017, 7:45
Autor: Joanna
Fot. Użyczone
Nowa atrakcja turystyczna – Karkonoskie Tajemnice z Karpacza wygrała w prestiżowym konkursie pt. "7cudówPolski". Organizatorem konkursu jest redakcja National Geographic Traveler.

Podczas tegorocznej, siódmej edycji plebiscytu, Karkonoskie Tajemnice z Karpacza zdobyły największą liczbę głosów. Jest się czym chwalić. Wygrana to doskonała szansa na promocję całego regionu.
Do tegorocznego konkursu pt. "7 cudów Polski" nominowano 32 miejsca. Zwycięzcy zostali wyłonieni w głosowaniu internetowym. Internauci oddali około 40 tysięcy głosów. Karkonoskie Tajemnice uzyskały aż 19, 92 proc. głosów.

Karkonoskie Tajemnice to nietypowa atrakcja. W podziemiach budynku odwiedzający mają możliwość poznania historii i legend, które pochodzą z Karkonoszy. Ekspozycja jest interaktywna.
W podziemiach znajduje się trasa po krainie Ducha Gór. - Jest tam wiele atrakcji dla dzieci, jak pokazy i scenki teatralne opowiadające legendy. Są tam wielkie monitory dotykowe, na których najmłodsi mogą stworzyć własnego Ducha Gór. Gra świateł i echo dają efekt burzy - wyjaśniają organizatorzy atrakcji.

Co ciekawe, obiekt Karkonoskie Tajemnice powstał w miejscu odkrycia wiekowego Kostura Ducha Gór. Przedmiot odkryto przypadkiem w 2011 roku. - Karkonoskie Tajemnice powstały, aby promować wyjątkową historię i kulturę Karkonoszy oraz postać ich potężnego władcy. Duch Gór i mnogość legend na jego temat czyni tę postać unikatową w skali całej Polski, a nawet świata - podkreślają organizatorzy wystawy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Przebudowa ul. Papieża Jana Pawła II

Będą widoki ze Zbójeckich Skał

JBO: Ogrodzenie boiska w Parku Norweskim

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ 8-09-2017 10:23
Ściema z tym konkursem i KT .Cały projekt nastawiony na kasę i tyle
~gluś 8-09-2017 16:20
super :)
~alicjaaa 19-03-2020 19:36
My Karkonoskie Tajemnice odwiedziliśmy tej zimy i uważamy, że zdecydowanie zasługują na nagrodę "7 cudów Polski". Super wartościowe miejsce poświęcone Duchowi Gór, interaktywne, dobrze zorganizowane i przystępne dla całej rodziny. Była to ciekawa lekcja historii i serdecznie polecamy każdemu, kto ma ochotę miło spędzić czas.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Bałaganiarz zapłaci

Izba Tradycji Pożarniczych w Lubomierzu

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Bestie A. Cieślińskiej w Muzeum Przyrodniczym

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
795
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
14%