MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Karkonoskie krajobrazy pośród blokowiska

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 5 marca 2008, 8:14
Aktualizacja: 8:14
Autor: rylit
Fot. rylit
W galerii „Promocje” ODK na Zabobrzu została otwarta wystawa jesiennego, międzynarodowego pleneru „Karkonosze 2007”.

Wystawa złożona z wybranych przez Jeleniogórskie Towarzystwo Fotograficzne i Osiedlowy Dom Kultury na Zabobrzu najlepszych prac kilkudziesięciu fotografików Polski, Czech i Białorusi, którzy uczestniczyli w plenerze we wrześniu 2007 roku prezentuje najlepsze walory najwyższego pasma Sudetów.

Plener Karkonosze 2007 miał swoją bazę w Przesiece, a nie w wysokich górach, co dało większe możliwości w dotarciu do wielu ciekawych miejsc w Karkonoszach,

Bardzo trudną sprawą dla fotografa jest uchwycenie tematu fotografii w nowy sposób inny niż to było robione do tej pory. Szczególnie jest to trudne, gdy temat jest bardzo znany i został obfotografowały już tysiące razy.

Czy to się udało uczestnikom pleneru, oceniali licznie przybyli na wernisaż goście, również z sąsiednich Czech. Aby się o tym przekonać osobiście wystarczy odwiedzić tą wystawę, którą można oglądać będzie przez kilka tygodni.

Niepisanym prawem plenerów fotograficznych jest fakt, że każdy z uczestników pleneru zostawia na własność organizatorom kilka swoich fotografii. Jest, więc szansa, że będzie prezentowana później w innych salach wystawowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Studium na początek

O rozpadających się górach

Wypadek przy baniakach  

Komentarze (2) Dodaj komentarz

piipi 6-03-2008 0:41
...Liczyrzepy - sciezki gorskie sa mi znane...i w tej ciszy tych dostojnych gor odnajduje ich "mowe" i w zadumie podziwiam.~Zdjecia gor...to piekno,a ktore to nie kazdy umie dostrzec..bo przechodzi i idzie dalej.~Polecam WSZYSTKIM ten "spacer po gorach" w Domu Kultury.
~Tedi 6-03-2008 23:34
Wystawa warta obejrzenia jest kilka naprawę dobrych zdjęć, polecam.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mazolewski show!

Jubileusze małżeńskie

Requiem Verdiego na zakończenie

Koncert Marcina Wyrostka w Jeleniej Górze (rozmowa z artystą)

Młodzi jazzmani walczą o Krokusa

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
831
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%