MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Karkonoskie Dni Lajtowe już wkrótce

Wiadomości: Karpacz
Niedziela, 11 października 2015, 8:17
Aktualizacja: 8:19
Autor: Org
Fot. Archiwum Organizatora
W dniach od 6 do 8 listopada odbędzie się wielkie święto wszystkich miłośników gór. Właśnie wtedy w Karpaczu w Hotelu Gołębiewski zaplanowano szesnastą edycję „Karkonoskich Dni Lajtowych”, organizowanych przez Miasto Karpacz, Hotel Gołębiewski oraz Polski Klub Alpejski.

Podczas festiwalu wielbiciele gór będą mogli obejrzeć filmy poświęcone tematyce górskiej, wysłuchać relacji z niezwykle interesujących wypraw oraz spotkać się i podyskutować z elitą polskiego i światowego alpinizmu oraz z wielkimi gwiazdami sceny wspinaczkowej.

W tym roku udział w imprezie zapowiedziały wielkie górskie osobowości z Turcji, Kazachstanu, Hiszpanii czy Austrii. Będzie czołówka polskiego alpinizmu. Znakomity himalaista Tunc Fidik opowie nie tylko o swoich wejściach w Himalajach i Karakorum, ale również przybliży góry Turcji. Wprost z Tyrolu przyjedzie Peter Habeler, który wraz z Reinholdem Messnerem zdobył Mount Everest bez dodatkowego tlenu. Kolejny gość to Òscar Cadiach - wybitny hiszpański himalaista, który zdobył już trzynaście ośmiotysięczników(!). Natomiast z Kazachstanu odwiedzi nas „śnieżny bars” Alexander Chechulin.

Czołówkę polskiego alpinizmu reprezentować będą Andrzej Bargiel, Adam Bielecki i Tomek Mackiewicz. Opowieści Adama o wspinaczkach w Andach peruwiańskich oraz wyprawie na Kangchenjunge będzie można wysłuchać w piątek i w niedzielę. Andrzej Bargiel przedstawi swój projekt ekstremalnych zjazdów z ośmiotysięczników. Natomiast o kolejnej zimowej wyprawie na Nanga Parbat opowie Tomek Mackiewicz, który połączy się z nami online z Irlandii. Piotr Hercog, najlepszy polski biegacz górski, opowie o ultra bieganiu… Nie zabraknie również nestora polskiego alpinizmu Ryszarda Szafirskiego, którego opowieści o górach przyprawiają o dreszcze.

- Wszystkich miłośników górskich wędrówek już gorąco zapraszamy na nasze tegoroczne Dni Lajtowe! Żywimy nadzieję, że dopiszecie i tym razem! – zachęcają do udziału organizatorzy.

Więcej informacji na oficjalnej stronie imprezy: www.dnilajtowe.pl

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Uroczyście na koniec kadencji

Konkurs wielkanocny rozstrzygnięty

Powstaje autorski film w Karkonoszach

Inwestycja przy Kruszwickiej jeszcze poczeka  

Egzaminy gimnazjalne w mieście (mimo strajku) trwają

Nowa posada dla radnej

Więcej na zabytki

Wsparcie strajkujących

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
350
Tak
68%
Nie
30%
Nie wiem
2%