MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 19 września
im. Konstancji, Teodora

Karkonoski pociąg na dobrym torze

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 2 lutego 2014, 1:17
Aktualizacja: 1:52
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemo
Piłkarski pociąg Karkonoszy Jelenia Góra po dobrych wynikach pierwszego zespołu i szansie na awans do III–ligi, rozpędza się. Na przystanku "walne zgromadzenie" załadował pozytywną energię i z nowymi siłami rusza na podbój IV–ligi.

Po latach stagnacji kibice piłki nożnej w Jeleniej Górze ujrzeli światełko w tunelu, po części rozbudzone nadzieje spowodowane są niskim poziomem rozgrywek IV-ligi, ale gdy nadarza się okazja, dlaczego jej nie wykorzystać? Po 17 kolejkach podopieczni Artura Milewskiego zajmują trzecią pozycję w tabeli ze stratą jednego "oczka" do miejsca premiowanego awansem. Przed reformą rozgrywek na niższych szczeblach wydaje się, że to niepowtarzalna okazja na odbicie się od dna.

W walnym zgromadzeniu członków Karkonoszy Jelenia Góra doszło do małej rewolucji, na którą czekało wielu sympatyków piłki nożnej w naszym regionie. Z funkcjami w zarządzie pożegnali się Lech Walczak, Zygmunt Jankowski oraz zasłużony dla lokalnego futbolu - Bogusław Kempiński. W trakcie kadencji władze klubu opuścili Marek Siatrak, Bartosz Wiatrzyk i Mariusz Szczygieł. Tajemnicą poliszynela była potrzeba zmian osobowych w zarządzie, a porządki w klubie rozpoczęto w minionym roku od "tąpnięcia" w zespole juniorów.

Członkowie jeleniogórskiego klubu piłkarskiego ponownie wybrali na stanowisko prezesa Tadeusza Dudę, który jako jedyny pozostał we władzach biało-niebieskich. Na funkcję wiceprezesa wybrano Tomasza Kowalczyka, wiceprezesem ds. piłki młodzieżowej został Marcin Młynarczyk, sekretarzem Waldemar Wiktor, a członkami zarządu: Grzegorz Ciupka, Paweł Najman i Artur Milewski. Kontrowersje wzbudziła obecność w zarządzie obecnego trenera Karkonoszy, ale jak zapewnia nowy wiceprezes Tomasz Kowalczyk: - Nie jest to stan trwały [...] Artur bardzo dobrze zna klub od strony organizacyjnej, a żaden przepis nie zabrania piastowania tych dwóch funkcji. Nie będzie brał udziału w podejmowaniu decyzji, które go personalnie będą dotyczyły.

Tomasz Kowalczyk jest prezesem spółki Endico (producenta energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii). Jako zawodnik jest wychowankiem Karkonoszy, gdzie grał do wieku juniora. Po kilkunastoletnim rozbracie z piłką nożną wrócił, związany był jako zawodnik i działacz ze Szkółką Piłkarską "Gol", a następnie przejął drużynę z Podgórzyna, z którą awansował do okręgówki. - Teraz kolejne wyzwanie: najpoważniejszy w byłym województwie klub, z największymi tradycjami, najwspanialszą historią i największym potencjałem, czyli Karkonosze - powiedział nowy wiceprezes. - Będę odpowiadał za szeroko rozumiane sprawy sportowe, organizację, poprawę wizerunku klubu w oczach władz miejskich i sponsorów - dodał Tomasz Kowalczyk.

Kolejnym wzmocnieniem organizacyjnym klubu jest członek zarządu DWS Draexlmaier Grzegorz Ciupka nie oznacza to jednak inwestycji finansowych największego pracodawcy w naszym regionie w MKS Karkonosze, ale wsparcie dyrektora ds. rozwoju w DWS ma procentować dzięki ogromnemu doświadczeniu od strony marketingowej: - Będzie nas wspierać w zakresie możliwości pozyskiwania środków sponsorskich, ma wiele pomysłów jak te środki pozyskiwać - nie prosząc o to władz Miasta - kontynuował Tomasz Kowalczyk.

W najbliższych dniach nowy zarząd klubu spotka się z zawodnikami, a na 6. lutego zaplanowane jest spotkanie z panią wiceprezydent Jeleniej Góry, Mirosławą Dziką.

Ogłoszenia

Czytaj również

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Potrącenie rowerzysty

Zmiana kierownictwa prokuratury okręgowej

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~zbój 2-02-2014 10:06
Brawo, to dobre zmiany!!!
~18 sqandal 2-02-2014 10:12
.... aby ten < pociąg > wjechał na wlasciwe tory , nie te do Szklarskiej Poreby
~KSK 2-02-2014 10:15
Brawo , narescie w władzach klubu odpowiedni ludzie , to musi zaprocentować wynikami sportowymi i wizerunkiem klubu.
~ 2-02-2014 17:21
najlepiej rozwiązać ten dziadowski klub

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Zaległy hit kolejki dla Miedzi

XXI Biennale Fotografii Górskiej rozpoczęte

Efektowny powrót do ligowego grania

Karkonosze nie zwalniają tempa

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
635
Tak
25%
Nie
71%
Nie wiem
4%