MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Karkonoski pociąg na dobrym torze

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 2 lutego 2014, 1:17
Aktualizacja: 1:52
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemo
Piłkarski pociąg Karkonoszy Jelenia Góra po dobrych wynikach pierwszego zespołu i szansie na awans do III–ligi, rozpędza się. Na przystanku "walne zgromadzenie" załadował pozytywną energię i z nowymi siłami rusza na podbój IV–ligi.

Po latach stagnacji kibice piłki nożnej w Jeleniej Górze ujrzeli światełko w tunelu, po części rozbudzone nadzieje spowodowane są niskim poziomem rozgrywek IV-ligi, ale gdy nadarza się okazja, dlaczego jej nie wykorzystać? Po 17 kolejkach podopieczni Artura Milewskiego zajmują trzecią pozycję w tabeli ze stratą jednego "oczka" do miejsca premiowanego awansem. Przed reformą rozgrywek na niższych szczeblach wydaje się, że to niepowtarzalna okazja na odbicie się od dna.

W walnym zgromadzeniu członków Karkonoszy Jelenia Góra doszło do małej rewolucji, na którą czekało wielu sympatyków piłki nożnej w naszym regionie. Z funkcjami w zarządzie pożegnali się Lech Walczak, Zygmunt Jankowski oraz zasłużony dla lokalnego futbolu - Bogusław Kempiński. W trakcie kadencji władze klubu opuścili Marek Siatrak, Bartosz Wiatrzyk i Mariusz Szczygieł. Tajemnicą poliszynela była potrzeba zmian osobowych w zarządzie, a porządki w klubie rozpoczęto w minionym roku od "tąpnięcia" w zespole juniorów.

Członkowie jeleniogórskiego klubu piłkarskiego ponownie wybrali na stanowisko prezesa Tadeusza Dudę, który jako jedyny pozostał we władzach biało-niebieskich. Na funkcję wiceprezesa wybrano Tomasza Kowalczyka, wiceprezesem ds. piłki młodzieżowej został Marcin Młynarczyk, sekretarzem Waldemar Wiktor, a członkami zarządu: Grzegorz Ciupka, Paweł Najman i Artur Milewski. Kontrowersje wzbudziła obecność w zarządzie obecnego trenera Karkonoszy, ale jak zapewnia nowy wiceprezes Tomasz Kowalczyk: - Nie jest to stan trwały [...] Artur bardzo dobrze zna klub od strony organizacyjnej, a żaden przepis nie zabrania piastowania tych dwóch funkcji. Nie będzie brał udziału w podejmowaniu decyzji, które go personalnie będą dotyczyły.

Tomasz Kowalczyk jest prezesem spółki Endico (producenta energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii). Jako zawodnik jest wychowankiem Karkonoszy, gdzie grał do wieku juniora. Po kilkunastoletnim rozbracie z piłką nożną wrócił, związany był jako zawodnik i działacz ze Szkółką Piłkarską "Gol", a następnie przejął drużynę z Podgórzyna, z którą awansował do okręgówki. - Teraz kolejne wyzwanie: najpoważniejszy w byłym województwie klub, z największymi tradycjami, najwspanialszą historią i największym potencjałem, czyli Karkonosze - powiedział nowy wiceprezes. - Będę odpowiadał za szeroko rozumiane sprawy sportowe, organizację, poprawę wizerunku klubu w oczach władz miejskich i sponsorów - dodał Tomasz Kowalczyk.

Kolejnym wzmocnieniem organizacyjnym klubu jest członek zarządu DWS Draexlmaier Grzegorz Ciupka nie oznacza to jednak inwestycji finansowych największego pracodawcy w naszym regionie w MKS Karkonosze, ale wsparcie dyrektora ds. rozwoju w DWS ma procentować dzięki ogromnemu doświadczeniu od strony marketingowej: - Będzie nas wspierać w zakresie możliwości pozyskiwania środków sponsorskich, ma wiele pomysłów jak te środki pozyskiwać - nie prosząc o to władz Miasta - kontynuował Tomasz Kowalczyk.

W najbliższych dniach nowy zarząd klubu spotka się z zawodnikami, a na 6. lutego zaplanowane jest spotkanie z panią wiceprezydent Jeleniej Góry, Mirosławą Dziką.

Ogłoszenia

Czytaj również

Lech Wałęsa w Świeradowie Zdroju

Byli bliscy zwycięstwa

Festiwal goli na inaugurację

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~zbój 2-02-2014 10:06
Brawo, to dobre zmiany!!!
~18 sqandal 2-02-2014 10:12
.... aby ten < pociąg > wjechał na wlasciwe tory , nie te do Szklarskiej Poreby
~KSK 2-02-2014 10:15
Brawo , narescie w władzach klubu odpowiedni ludzie , to musi zaprocentować wynikami sportowymi i wizerunkiem klubu.
~ 2-02-2014 17:21
najlepiej rozwiązać ten dziadowski klub

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

PiS ujawnił listy kandydatów

Odbudują zbiorniki

Zdali egzamin otwarcia

W obronie zwierząt

Kto strzelał do konia?

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
532
Tak
86%
Nie
9%
Nie mam zdania
5%