MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 12 sierpnia
im. Klary, Juliana

Karkonoski Park Narodowy remontuje szlaki turystyczne

Wiadomości: Region
Czwartek, 11 lipca 2013, 8:48
Aktualizacja: 8:50
Autor: Przemek
Fot. Michał Makowski/ Szymon Wasiak
Rozpoczęły się remonty odcinków szlaków turystycznych czerwonego, niebieskiego – w Karkonoszach – oraz zielonego prowadzącego na Chojnik. Zadanie jest realizowane dzięki wsparciu z funduszy unijnych a projekt pn. "Ochrona najcenniejszych ekosystemów Karkonoskiego Parku Narodowego–etap III" jest jednym z nich.

Prace te mają na celu stworzenie jak najlepszych warunków do uprawiania turystyki pieszej przy jednoczesnej ochronie cennych zbiorowisk roślinnych przylegających do szlaków – mówi Szymon Wasiak z Karkonoskiego parku Narodowego. Obecnie remonty prowadzone są na szlakach:

Czerwonym na Śnieżkę ("zakosy"), planowany termin zakończenia robót - 30.09.2013 r

Niebieskim w Kotle Małego Stawu, planowany termin zakończenia robót - 31.10.2013 r

Zielonym na Chojnik, planowany termin zakończenia robót - 30.09.2013 r

Łączna wartość prac przekracza ponad 1,6 mln zł. Bez dofinansowania z UE, prac nie udałoby się wykonać.

Wszystkie te odcinki będą zamknięte dla turystów na okres prowadzenia prac. Planowane jest również rozpoczęcie robót remontowych na szlaku czerwonym na Chojnik.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zamknęli przedszkole z powodu koronawirusa

Odpust na Śnieżce

Klasyki zjechały do Kowar

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~ 11-07-2013 9:17
W środku sezonu "stonkowego"?! Gratuluję!
~kolka 11-07-2013 9:24
nie, no fakt, lepiej w środku zimy.... Tobie gratuluję !
~nio, nio 11-07-2013 10:36
Czy to ma oznaczać, że nie będą już pobierane opłaty za korzystanie z tych szlaków? Czy nadal będzie pobierany haracz od mieszkańców i turystów? Piszę od mieszkańców bo cały czas ten proceder stosuje kolej linowa na Małą Kopę sprzedając bilety w jednej cenie i mieszkancom i turystom.
~Grzes 11-07-2013 10:49
Wędrowałem po naszych górach "wyremontowanymi" szlakami. Obserwacja jest taka: To co było dotychczas bardziej przypominało szlak pieszy czy ścieżkę górską , nie powodowało takiego obciążenia kolan i było bardziej przyjazne turyście niż te dróżki które są skutkiem prowadzonych prac. Właściwie to wystarczyło jedynie dbać o dotychczasowy kształt i na bieżąco usuwać szkody po opadach. Ogłądałem też w ubiegłym roku jak budowany jest przez Czechów odcinek drogi od granicy do Lucni Boudy. Tam jest porządna droga z ułożonych głazów i kamieni, u nas ścieżka z piachu - do pierwszego dużego deszczu. Szkoda pieniędzy i trudu budujących. Dziwi mnie negatywna determinacja KPN w innych sprawach dotyczących ruchu turystycznego, a zawalenie koncepcyjne (tak uważam) tematu górskich szlaków.
~ 11-07-2013 12:27
Twierdzisz, że ścieżka twarda z głazów mniej obciąża kolana, niż miękka? Oj kolego, w górach to ty chyba byłeś palcem po mapie.
~kolka 11-07-2013 13:16
zdecydowanie wole piaszczyste szlaki, moje kostki nie lubia kostki, szlak na Polanę to wg mnie jeden z najmniej wygodnych do chodzenia
~Grześ 11-07-2013 14:41
Do kolegi (lub koleżanki z 12,27. Od kiedy to droga na Polanę jest traktowana jako szlak? Wybierz sie przez Kocioł Łomniczki obojetnie w którą stronę, zejdź od Strzechy żółtym , lub czarnym z Białego Jaru (od górnej stacji wyciągu) - tam widac naczym polega problem gładkich, pokrytych drobnymi kamyczkami bardzo pochyłych dróżek. Zgoda - w trampkach, czy też innych klapkach przejście od górnej stacji wyciągu do Domu Śląskiego - sama wygoda, ale czy na tym polega chodzenie w góry?
~gooral 20-07-2013 1:30
To nie jest kwestia, że po żwirku lepiej się idzie, tylko że tego żwirku za 2 lata nie będzie, bo woda wszystko zmyje. Te remonty to jest śmiech na sali, kpn-iarze najpierw niech się dowiedzą, jak dawniej budowano drogi w górach i dlaczego nieektóre z nich wytrzymały 100 lat. To co robi KPN to jest wywalanie pieniędzy w błoto w dosłownym tego słowa znaczeniu. Ale co tam, Unia dała, łatwo przyszło, łatwo poszło.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czy tramwaj wróci pod Zajezdnię?

Stalowe rumaki w Karpaczu

Trwa akcja odkażania gminnych placówek

Dzisiaj ma grzmieć i padać

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
580
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%