Zalogowanych: 23

Jelenia Góra: Karkonoscy drwale ścięli Dąb

Sobota, 27 września 2014, 20:07
Aktualizacja: Niedziela, 28 września 2014, 3:05
W sobotnim spotkaniu III–ligi Karkonosze rozbiły Dąb Przybyszów 5:1. Na okazałe zwycięstwo zapracował cały zespół, a w rolę "drwali" wcielili się młodzi piłkarze: 18–letni Maciej Firlej, 19–letni Michał Szramowiat oraz 21–letni Marcin Bednarczyk. Debiut w rozgrywkach seniorskich zaliczył 16–letni Sylwester Wersocki.

Podopieczni Artura Milewskiego powtórzyli wyczyn sprzed tygodnia pokonując rywali 5:1. Sobotnie (27.09) spotkanie miało jednak inny przebieg niż to z Trzebnicy, ale cieszy efekt końcowy, czyli pewnie zainkasowane trzy punkty. Drużyna Dębu skazywana przed sezonem na ciężką walkę o utrzymanie, po kilku kolejkach zaczęła gromadzić punkty i przed starciem w Jeleniej Górze traciła zaledwie 2 "oczka" do biało-niebieskich. Początek meczu nie zapowiadał klęski gości, dwie doskonałe sytuacje graczy z Przybyszowa (w tym jeden strzał w słupek) ocuciły jeleniogórzan, którzy w 21. minucie otworzyli wynik za sprawą główki Maćka Firleja (asystę przy tym golu zaliczył Radziemski). Chwilę później Karkonosze mogły zadać drugi cios, ale po strzale głową w wykonaniu Pacana piłka obiła poprzeczkę.

Następnie na boisku zrobiło się nieco sennie, ale po zmianie stron miejscowi kibice ożywili się w 62. minucie, kiedy to kapitalną bramkę zdobył Maciej Firlej. Wychowanek Orła Wojcieszów mimo asekuracji obrońcy niemal wślizgiem uderzył z ostrego kąta w długi róg pod poprzeczkę i było już 2:0. Pięć minut później młodego napastnika Karkonoszy ponownie obsłużył Radziemski, a obchodzący 23. września 18. urodziny Maciej Firlej wyszedł sam na sam, zwiódł bramkarza i skompletował hat-tricka! W 70. minucie starszy z braci Firlejów wyłożył piłkę na czysta pozycję Bednarczykowi, a ten podwyższył na 4:0. Niespełna minutę później ten sam zawodnik znowu stanął w sytuacji jeden na jeden, przelobował Budzyńskiego, ale piłka przeleciała obok słupka. W odpowiedzi goście zdołali strzelić gola honorowego, którego autorem był Koppenhagen. Wynik w 90. minucie ustalił kolejny młodzieżowiec Michał Szramowiat, który wykorzystał asystę Bednarczyka strzelając na pustą bramkę. Dzięki drugiej z rzędu wygranej 5:1 Karkonosze awansowały na dziewiątą pozycję w tabeli III-ligi. Już w najbliższą środę (1.X, godz. 16:00) jeleniogórzanie podejmą na stadionie przy ul. Złotniczej KP Brzeg Dolny.

Po meczu powiedzieli:
Maciej Firlej (piłkarz Karkonoszy, zdobywca hat-tricka): - Udało się zdobyć trzy bramki, ale najważniejsze są trzy punkty, na które zapracowaliśmy przez 90 minut. Taki sam wynik był w Trzebnicy, ale dzisiejszy mecz był o wiele trudniejszy, zespół z Przybyszowa wcale nie był taki łatwy do ogrania. W Trzebnicy sytuacje same przychodziły. Hat-tricka dedykuję swojej dziewczynie Marcelinie Ścigale (bramkarce KPR-u - red.).

Marek Szafer (trener Dębu): - Przez ostatnie cztery mecze straciliśmy tylko jedną bramkę - z rzutu karnego, a tu nagle tracimy ich pięć. Mamy znowu dużo do myślenia. Początek był obiecujący, gdyby było 1:0 dla nas to moglibyśmy grać z kontry, a tak musieliśmy odrabiać. Gospodarze mieli w przodzie fajnych chłopaków i potrafili to wykorzystać, tylko im pogratulować. Dziękuję moim chłopakom za walkę.

Karkonosze Jelenia Góra - Dąb Przybyszów 5:1 (1:0)