MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Karawana z "Pokojem" w Muflonie – jutro

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 29 listopada 2013, 9:11
Aktualizacja: 9:15
Autor: Org
Fot. Organizator
Miejski Dom Kultury „Muflon” serdecznie zaprasza na premierowy spektakl w wykonaniu Teatru Osób Uzależnionych Karawana. Już jutro (30.11) o godz. 18.00 wystawiona zostanie sztuka „Pokój” Harolda Pintera, angielskiego dramaturga, laureata literackiej Nagrody Nobla, zaliczanego do czołowych przedstawicieli teatru absurdu.

„Pokój” jest pierwszą napisaną przez niego sztuką teatralną. W kręgach literackich nazwisko Pintera jest synonimem wrażliwości teatralnej, która zakłada współistnienie zaskakującego pomysłu scenicznego, wirtuozerii językowej oraz humoru. Bohaterowie jego pokazani są w najzwyklejszych sytuacjach, ale oglądając sztuki nie sposób nie myśleć o kwestiach egzystencjalnych i filozoficznych. Sam autor o sztuce „Pokój” mówi tak: „Z zewnątrz napiera na nich świat, a to jest przerażające [...] Wszyscy jesteśmy w pokoju, a na zewnątrz jest świat, który ma wszelkie cechy nam znane, a jednak jest zupełnie niewytłumaczalny i przerażający, dziwny i niepokojący."

Spektakl aktorzy poświęcili pamięci Marka Cwena – jednego z członków zespołu. Reżyseria i adaptacja: Tadeusz Rybicki, światło: Marcin Sweklej, występują: Beata Chłopeniuk, Darek Jezierski, Piotr Marszałek, Paweł Jeleński, Janusz Belczyk, Lesław Zamaro. Wstęp wolny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Widok z wieży na Trójgarbie zachwyca!

Droga będzie jak nowa

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~fansektypo 30-11-2013 9:16
skojarzyłem z tym,, łysawym z miasta z desek,, a tu zaskoczenie.
~ 1-12-2013 23:26
:-) nasi są wszędzie!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Święto województwa  

Po Koronę Gór Polskich

Spór o edukację seksualną

Powstanie ścieżka edukacyjna

Danuta Sadownik o uzależnieniach

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
730
Tak
15%
Nie
65%
Nie wiem
21%