Czytających: 9092
Zalogowanych: 15

Polska: Karatecy na medal

Wtorek, 1 maja 2007, 0:00
Dużym sukcesem zawodników Jeleniogórskiego Centrum Oyama Karate zakończyły się rozegrane w Brzeszczach Mistrzostwa Polski seniorów w semi-knockdown karate i full-contact (thai-kick-boxing).

Jeleniogórska ekipa zdobyła aż siedem medali (1 złoty, 3 srebrne i 3 brązowe) na ośmioro startujących zawodników. W konkurencji semi-knockdown brązowe medale wywalczyli: Kinga Grzech w kategorii -55 kilogramów, Jakub Hałas w kategorii -90 kg. Warto nadmienić, iż J. Hałas debiutował na tych zawodach i w ładnym stylu wygrał dwie swoje pierwsze walki, dopiero w trzeciej ulegając finaliście tej kategorii. Jeszcze lepiej jeleniogórzanie spisali się w thai-kick boxingu. Złoty medal w wadze -75 kg wywalczył Adam Kopeć, broniąc tym samym tytuł mistrzowski wywalczony w ubiegłym roku. Srebrne medale zdobyli: Paweł Oleksy w kat. -85kg, Rafał Olszewski oraz w kat. -90 kg Jarek Wójcik w kat. - 65 kg (z powodu kontuzji musiał wycofać się z walki o finał). Na najniższym stopniu podium w kat. –85 kg. stanął Paweł Gładysz.
Trenerami naszych medalistów są Rafał Majda i Marcin Nowosielski.
W turnieju udział wzięło ogółem prawie 130 seniorów i seniorek z 28 ośrodków Oyama karate z Polski.