MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

Karambol wskutek gapiostwa

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 7 października 2008, 14:31
Aktualizacja: 14:35
Autor: Angela
Kierowca seata jechał wczoraj wyjątkowo nieostrożnie. Gwałtownie zahamował i spowodował kolizję, w której udział wzięło aż pięć pojazdów. Kierowcy pozostałych aut – podobnie jak sprawca – zagapili się i kolejno wjeżdżali sobie w tył samochodów.

Mandaty i punkty karne oraz porysowane maski pojazdów - tak dla pięciu kierowców zakończyła się wczoraj około godziny 19, jazda ulicą Jana Pawła przy skrzyżowaniu z Sobieskiego w stronę Zgorzelca.

Sprawcą karambolu, zgodnie z ustaleniami policji, był kierowca seata, który prawdopodobnie zbyt gwałtownie przyhamował. Pozostali kierujący jadący ze zbyt dużą prędkością za nim, nie opanowali pojazdów i uderzali kolejno w samochody stojące przed nimi.

Na szczęście nikomu nic się nie stało. Sporo pracy przy jednym zdarzeniu drogowym miała natomiast jeleniogórska drogówka. Uczestnikom kolizji za niezachowanie ostrożności na drodze wręczono bowiem mandaty i punkty karne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Łagodny wyrok za zakatowanie kota

Drzymały i Flisaków niemal gotowe

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Komentarze (18) Dodaj komentarz

~sumienie narodu 7-10-2008 15:01
Bzdury. Kierowca seata nie spowodował żadnej kolizji, on był jedyną ofiarą zdarzenia Miał prawo zahamować w każdej chwili tak, jak tylko jego auto potrafi. Mógł się na przykład źle poczuć. (Albo - tak mi się zdarzyło kiedyś - na szybę wpadł mi rój pszczół i kompletnie straciłem widoczność. Albo tysiąc różnych przyczyn, które muszą brać pod uwagę inni prowadzący) To te bałwany za nim maja zachować taka odległość, żeby nie wpaść na poprzednika.
~ahh 7-10-2008 15:09
Moze ten co przyhamował takze dostal mandat ? jezeli tak to paranoja.
~do piiiiipiii 7-10-2008 16:00
~_ojdiridirachciach___ 7-10-2008 16:25
Niemiecka precyzja, hiszpański temperament ...i polski patałach za kierownicą ;))) ...w tym tygodniu Seaty królują !
piipi 7-10-2008 16:31
..do - [~Sumienia narodu..]...Napisales: .."Te balwany za nim..". Czy myslisz tutaj o mezczyznach ?.
~policjant do sumienie narodu 7-10-2008 18:04
Masz absolutną rację.Albo Policja popełniła błąd wskazując sprawcę kolizji albo (co bardziej prawdopodobne) autor artykułu jest niedoinformowany.Sprawcami są kierowcy którzy niedostosowali prędkości do panujących warunków czyli krótko mówiąc jechali sobie na zderzakach.
~ppp 7-10-2008 20:11
Do~sumienie narodu:)Z tym hamowaniem nie jest tak jak myślisz,nie można hamowac komuś przed nosem bez powodu a on chyba takowego nie miał skoro zostal sprawcą tej kolizji.Z tego co wiem inni też dostali mandaty za nie zachowanie ostrożności.Wyobraz sobie,że jedziesz przepisowo,gdy nagle ktoś cie wyprzedza i zaraz po tym ciśnie p...ł hamulca ile sie da,bo np.naszła go chec,żeby sobie nagle skręcic,w tej sytuacji ty wjeżdzasz na niego wysiadasz i mówisz przepraszam to moja wina,napewno zachował byś się zupełnie inaczej
~hmmm... (ciekawostka) 7-10-2008 20:21
DESZCZ DOPIERO CO SPADŁ.. Na pewno nie każdy to wie, ale łatwiej o stłuczke jest wtedy gdy deszcz dopiero zacznie padać, niż gdy deszcz już pada którąś godzinę z kolei, i nie mówię tutaj wcalę o brawurze kierowców. Po prostu jezdnia jest brudna od olejów i róźnych tego typu zanieczyszczeń. przy suchym asfalcie nie jest źle ale gdy szosa robi sie mokra(a brudy nie zostaną jeszcze spłukane) jest bardzo ślisko. Więc drodzy kierowcy uważajcie bardzo gdy deszcz zaczyna padać. jeżeli nie wierzycie to sprawdźcie kiedyś przyczepność np. na ul.jana pawła jeżeli po całym dniu spadnie wieczorem deszcz. porównajcie zaraz po spadnięciu i kilka godzin później.
~_ojdiridirachciach___ 7-10-2008 20:26
Do znawców ;) Niestety, ale nie zawsze jedynym winnym jest wjeżdżający komuś w tyłek. Hamując gwałtownie, bez powodu, stwarza się zagrożenie. Tego robić nie wolno i jeżeli dojdzie do kolizji najechany jest współwinnym. Oczywiście może on zeznawać, że sasłabł, że pies, awaria, itp. Tutaj jednak było sporo świadków i mam wrażenie, że skończyło się dokładnie jak opisała Angela.
~j23 do piipi 7-10-2008 21:32
~Sabath 7-10-2008 21:41
jak się gdzieś śpieszy to się jedzie z dużą prędkością ale trzeba pamiętać żeby zachować odpowiedni odstęp i odpowiednią szybkość ja to rozumiem że nieraz kierowca siedzi na zderzaku samochodu drugiego kierowcy mówiąc w duszy : pośpiesz się nie jesteś na zachodzie czy jakoś tak ale trzeba być cierpliwym
~taka jedna 7-10-2008 22:23
do piiiiipiii. Ty troszke przesadzasz co do tych mężczyzn, dlaczego tak się ich czepiasz o wszystko obwiniasz?? Przystopuj z tym bo to juz smętne jest...
piipi 8-10-2008 0:39
..do - [~taka jedna..]...dlaczego ?.~*Piipi, tylko ich naganne postepowania neguje !.Dobrych Mezczyzn z Jelonki..tez widze i pochwalne komentarze pisze !.
~sumienie narodu 8-10-2008 7:45
Interpretatorzy od siedmiu boleści! Jadąc za kimś macie zakładać, że stanie sie coś nieprzewidywalnego. Bzdury pisze ppp, podając przykład, że niby ktoś wyprzedza i nagle hamuje... TO SIĘ NAZYWA ZAJECHANIE DROGI, a czym innym jest hamowanie jadąc w kolumnie. Przepisy zalecają, że odstępy w m między jadącymi powinny być jak prędkośc w km. Wtedy każdy by zdążył, bo droga hamowania z 50 km/h wynosi dwadzieścia parę metrów (przy dobrym stanie pojazdu i drogi). Ale w mieście to jest nierealne, bo na 1 km mieściłoby się 20 aut i na światłach przejeżdżałoby ich kilka. A na przykład na autostradzie? 130/h i na kilometrze 7 aut? Tak więc po prostu oczy dookoła głowy i uwaga na poprzedzajacych.
~Ula 8-10-2008 8:34
Czy hamował bez powodu czy nie to nie jest ważne, bo gdyby miał powód.... Po prostu nie wolno jechać za blisko pojazdu przed nami, bo powód do hamowania zawsze się może znaleźć.
ebee 8-10-2008 8:50
Oto kolejny przykład pseudokompetencji policji ! Ja tylko tego policjanta , co wlepił mandat, chciałbym spytać, czy: Jak mi wyskoczy przed maskę człowiek, to mam hamować i ratować życie człowiekowi, czy patrzeć na tego , co jedzie z tyłu ? Bo moim zdaniem to właśnie ten jadący z tyłu ma jechać tak, aby w razie nagłego hamowania jadącego z przodu auta, też zahamować !
~maku 8-10-2008 9:14
Do wszystkich miłych czytelników i komentatorów Jelonki. Poniższy zapis jest obowiązującym prawem na polskich drogach. Każdy z uczestników zdarzenia złamał te zasady i dlatego postępowanie Policji było jak najbardziej słuszne. Pozdrawiam. "Kierujący pojazdem jest obowiązany jechać z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem, z uwzględnieniem warunków, w jakich ruch się odbywa, a w szczególności: rzeźby terenu, stanu i widoczności drogi, stanu i ładunku pojazdu, warunków atmosferycznych i natężenia ruchu. 2. Kierujący pojazdem jest obowiązany: 1. jechać z prędkością nieutrudniającą jazdy innym kierującym; 2. hamować w sposób niepowodujący zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub jego utrudnienia; 3. utrzymywać odstęp niezbędny do uniknięcia zderzenia w razie hamowania lub zatrzymania się poprzedzającego pojazdu."
ebee 8-10-2008 14:18
Do Maku ! Z całym szacunkiem dla ciebie twierdzę, że najprawdopodobniej nie posiadasz ani samochodu , ani prawa jazdy, bo............gdybyś takowe posiadał- wiedziałbyś, że piszesz bzdury ! Prowadzenie samochodu, to nie przewód doktorski i wszystkiego nie da się przewidzieć. Więc daruj sobie te nieżyciowe teorie ! z uszanowaniem: EBEE

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Biuro Rzeczy Znalezionych w Bolesławcu

Jednokierunkowo Zakosami na Śnieżkę

To teren zapuszczony

Maseczki dla szpitala

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
355
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
13%