MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 8 sierpnia
im. Cypriana, Dominika

KARA za ZBRODNIĘ to za mało!

Wiadomości: Polska
Niedziela, 13 kwietnia 2014, 11:42
Aktualizacja: 12:20
Autor: MT
Fot. admin
Konrad Daniel w serii "Gdybym był premierem" pyta: Co to za sprawiedliwość – jeśli nie ma zadośćuczynienia za krzywdy, jeżeli kara dla przestępcy w żaden sposób nie wynagradza krzywdy jego ofierze?!

Miej świadomość – Marek Tkacz, wydawca Jelonki.com.

Ogłoszenia

Czytaj również

Czytelniczka: drogo i brudno na basenie

Debaty telewizyjne nie mają sensu?  

Śmierć na żwirowni

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~michałł 14-04-2014 7:41
PO glosi będzie lepiej ale komu czy im żxxxx bo jak na razie to jest tylko gożej i nie wyobrażalna bieda Polacy wystawiajcie Polaków do wyborów i glosujcie na nich aby władza wróciła w prawe ręce Polaków i wymusić zadość-uczynienie dla narodu od zlodziei okradających Polaków od 25 lat
~Stach 14-04-2014 9:25
Zgadzam się z tym co Konrad Daniel twierdzi, jednak rzeczywistość wskazuje że jest to utopia. W naszej rzeczywistości bogiem , bożkiem czy jak wyznają wyznawcy latającego durszlaka jest pieniądz. Pieniądz deprawuje, wyklucza sprawiedliwość, współczucie, etykę i patriotyzm. Władza nie jest sprawowana dla samej władzy, możliwości czynienia dobra a sprawowana jest też dla pieniądza. Nasi najbogatsi Polacy mają firmy zarejestrowane w rajach podatkowych. Tam płacą podatki a nie w Polsce. Nie stać ich na to aby podatki zapłacić w Polsce ?. Nie bo pieniądz zdeprawował ich etykę. Stał się dla nich wartością samą w sobie ich bogiem. Dla wizerunku w mediach założą jakąś fundację dla chorych dzieci albo zasponsorują jaką akcję. W systemie w jaki żyjemy liczą się tylko pieniądze reszta to utopia.
rymcycymcy 14-04-2014 16:35
| ~Stach | ...Drogi Stachu :) ...czytając powyższy wywód mam wrażenie, że traktujesz pieniądz jako zło samo w sobie, a ludzi budujących majątek lub chroniących zdobyte dobra jako ...przynajmniej niemo...lnych :) Odnosząc to do zamieszczonego powyżej "wykładu" krecika z cyklu "dobrze wam zrobię jak zrobicie ze mnie premiera" ...pomysł zadośćuczynienia za doznane krzywdy powinieneś zdecydowanie ocenić krytycznie, gdyż zadośćuczynienie odwołuje się właśnie do utraty wartości materialnych ...czyli zła zaklętego w pieniądzach ! :)
~Stach 14-04-2014 21:32
Drogi "rymcycymcy" poszkodowany człowiek ponosi często nie tyko koszty straty materialne ale również niematerialne (mo...lne, psychiczne itp). Często wyłącznie straty niematerialne a pieniądz w przypadku zadośćuczynienia jest tylko niedoskonałym i jakże często nieekwiwalentnym wykładnikiem poniesionych strat. Nie traktuję pieniądza jako zło samo w sobie. Twierdzę, że pieniądz oprócz tego iż jest wykładnikiem wartości przedmiotów, bogactwa, również deprawuje i na to jest tyle przykładów że ich przytaczać chyba nie muszę , wystarczy tylko pooglądać programy publicystyczne czy prześledzić przypadki z najbliższej okolicy .
rymcycymcy 14-04-2014 22:13
Oczywiście Szanowny Stachu :) ...rozumiem Twą tezę ...aczkolwiek nie do końca gotów jestem się z nią zgodzić ! :) ...przyznasz pewnie, że tak samo wiele znamy przypadków patologii z winy nadmiaru dobrodziejstw ...co z ich chronicznego braku. Gotów jestem nawet zaryzykować stwierdzenie, że skrzywienie osobowości, nie ma zupełnie związku ze stanem posiadania ! :) Deprawacja majętnych bardziej jednak drażni oko i jest jakby mniej tolerowana niż powszechna, jakby nie patrzeć, patologia wśród biedoty :) Wracając do tematu. Gdyby przeprowadzić ankietę wśród ofiar przestępstw, intuicyjnie przeczuwam, że 90 % procent ofiar przestępstw mając do wyboru przytulenie i pociechę dobrym słowem, a przelew cyfry podpartej kilkoma zerami ...wybierze właśnie to drugie ! ;) ...takie są realia !
~Stach 15-04-2014 13:23
Szanowny rymcycymcy ja nie stwierdziłem , że pieniądz deprawuje tylko bogatych, on deprawuje wszystkich . Bogactwo jest pojęciem względnym. Dla najbiedniejszej biedoty kwota 10 tys. zl to bogactwo a dla najbogatszych 100 mln to normalka. Jestem gotów zrozumieć patologię z braku dobrodziejstw jednakże z nadmiaru jest już znacznie trudniej. Deprawacja majętnych jest drażliwa bo od ludzi ze świecznika, swego rodzaju wzorców, oczekuje się więcej a jakże często etyka w biznesie, wobec Państwa dla nich nie istnieje. Pieniądz to jest takie "zło" bez którego w dzisiejszych czasach nie da się funkcjonować, jednakże w życiu (w sensie życia) pieniądz jako wartość sama dla siebie prowadzi do zatracenia wszelkich innych wartości. Nie twierdziłem, że należy poszkodowanych tylko poklepać po plecach.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Agentka SB Jolanta Gontarczyk ma się dobrze w ratuszu

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Dachowanie w Radomierzu

Czy sztuczna inteligencja nas wyleczy?  

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
1071
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%