MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Kara za strzały

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 4 października 2006, 0:00
Aktualizacja: Środa, 4 października 2006, 9:06
Autor: TEJO
Fot. Jelonka.com
Strażnik więzienny stanie wkrótce przed sądem. Chodzi o Krzysztofa W., który wiosną sparaliżował śródmieście Jeleniej Góry po zabarykadowaniu się w wieży Aresztu Śledczego. Oddał kilka strzałów z broni służbowej.

Zostanie mu postawiony zarzut przekroczenia uprawnień służbowych. Grozi za to kara do trzech lat więzienia. Według Krzysztofa W. miał być on poddawany szykanom ze strony przełożonych i wpadł w psychiczną depresję.

Tymczasem opinia lekarska, którą dysponuje prokuratura, jest niekorzystna dla strażnika. Lekarze uznali go za zdrowego psychicznie.

Prokuratorzy wyjaśniają też sprawę nieformalnych kontaktów strażników z więźniami. Poinformował o tym prokuraturę Krzysztof W. Według jego relacji bezpośredni przełożony znał się prywatnie z osadzonymi i kupował od nich kradzione przedmioty, w tym samochód.
Miał także pozwalać na dostarczanie paczek do celi bez wcześniejszego sprawdzenia. W ten sposób jednemu z aresztantów został dostarczony telefon komórkowy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Odpust na Śnieżce

Czytelniczka: drogo i brudno

Skalne ławki pod Szrenicą

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~więzień 4-10-2006 9:44
i teraz będzie miał jeszcze gorzej niż my.....
~garownik 4-10-2006 10:03
UUU! Klawisz pod celą? Będzie miał ciepło... Prysznice, prawdziwa męska przyjaźń... Micha na sedesie...
~rycho 4-10-2006 11:19
Zawinil system a kozla ofiarnego do paki.I gdzie tu jest sprawiedliwosc.Gdzie byli przelozeni wczesniej.Napewno byl szykanowany przez przez przelozonego,teraz za to grozi mu paka?W imie czego?Tak jest w roznych zakladach pracy,gdzie podwladny jest szykanowany,choc niewinny to i tak bedzie winien. Tak wlasnie jest,"malutki" nie ma szans.Ci ludzie nie wiedza jak sie bronic a nawet nie chca bo boja sie o prace.Jakich mysmy sie czasow doczekali.Mozna duzo tu pisac na ten temat,ale szkoda czasu bo i tak tego nikt nie czyta a czlowiek tylko sie podnieca.Pozdrawiam.
~ALICE 4-10-2006 13:13
Słyszałam, że to normalny, fajny gościu, ma rodzinę, przyjaciół, a szef tak mu dowalił, że sie chłopak podłamał. Nie wytrzymał psychicznie to pójdzie do więzienia. ale "SPRAWIEDLIWOŚĆ"!!!
~hmm 4-10-2006 13:58
ciekawe jakby tak wszyscy szykanowani mieli broń....? a ten przełożony jego to co ??? też go tam do tej paki najlepiej no
~poinformowany 4-10-2006 18:38
nie pójdzie siedzieć. dostanie wyrok w zawieszeniu. a teraz tez nie siedzi bo przed sadem bedzie odpowiadał z wolnej stopy. mieszka normalnie w szklarskiej
~vipo 4-10-2006 23:35
to jest fajny gosc a przelozony jest rudy i beszczelny ynam ich z tamtej strony
~KRONE 5-10-2006 13:45
Z tego co się orientuję , to przełożony został już "wymieniony". czy tylko mi się wydaje?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Rozbiórka „Kuźnicy”

Stalowe rumaki w Karpaczu

Spotkanie z przeszłością

Bezpieczniej nad Kaczawą

Czy tramwaj wróci pod Zajezdnię?

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
553
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%