MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Kara za podróż z przesiadką

Wiadomości: Dolny Śląsk
Poniedziałek, 16 lipca 2007, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 16 lipca 2007, 9:04
Autor: anzol
Fot. Archiwum
Pociąg spóźni się kilka minut, pasażerowie spędzą kilka godzin na peronie.

Wielu jeleniogórzan, którzy nie tylko podczas wakacji mają okazję odwiedzić Warszawę, może mieć wyjątkowo długą podróż powrotną. Można jej uniknąć, jeśli pociąg przyjedzie do Wrocławia zgodnie z rozkładem jazdy. Ale jeśli spóźni się, pechowy podróżny musi spędzić noc na wrocławskim dworcu.

– Nie lubię jeździć nocnymi pociągami, dlatego z Warszawy wracam popołudniowym ekspresem Fredro. Łapię we Wrocławiu autobus Krychy i jeszcze przed północą jestem w domu, w Jeleniej Górze – mówi Jacek Narabowicz, przedstawiciel handlowy.

Jednak pociąg Fredro nie zawsze jest punktualny, choć to ekspres. Wystarczy, ze wypadnie pięć minut spóźnienia i pasażerowie jadący dalej do Jeleniej Góry, choćby byli najlepszymi sprinterami, na autobus Krychy po prostu nie zdążą.
– Fredro wjeżdża na peron zgodnie z rozkładem jazdy o godz. 21. 38, a autobus odjeżdża o godz. 21. 45. I tak muszę prawie biec, żeby go złapać. Jeśli pociąg przyjedzie później, nie mam szans – mówi pan Jacek.

Następny pociąg do Jeleniej Góry rusza z Wrocławia po godz. 3 nad ranem. Co to oznacza? – Po prostu nocka na dworcu: śmierdzącym, bez żadnych atrakcji dla pasażerów, chyba że za taką uznać snujących się bezdomnych i podejrzanych typów – podkreśla nasz rozmówca.

Sugeruje, że może by tak zsynchronizować odjazd autobusu Krychy w zależności od pory, kiedy przyjeżdża pociąg z Warszawy. – Wystarczyłoby przesunąć odjazd autobusu o pół godziny – usłyszeliśmy. J. Narabowicz twierdzi, że nie tylko on korzysta z takiego kombinowanego połączenia.

Bywało, że do Jeleniej Góry jechał jeszcze jeden wieczorny pociąg z Bielska Białej, ale go zlikwidowano. Ten zawsze czekał na pociągi z Warszawy, nawet jak były spóźnione. Jednak połączenie zostało zlikwidowane.

Ogłoszenia

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Czyżby Andrzej Duda?

Frekwencja dopisała. Będzie skatepark?

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~mmm 16-07-2007 9:05
mysle ze wystarczyło by napisac pismo do Krychy to prywatny przewoxnik bardzo dobrze podchodzacy do swoich pasazerów i na pewno jest to do zrobienia
~klientka krychy 16-07-2007 9:09
trzeba zglosic ten problem do prezesa firmy krycha i napewno problem zostanie rozwiazany!pewnie prezes krychy nie wie o takim problemie bo pewnie sprawa juz by byla zalatwiona!
~Piotr 16-07-2007 9:42
Krycha nie ustala godzi odjzadu we własny zakresie. Moze tylko wnioskować do urzędu marszałkowskiego o przesunięcie godziny odjazdu z Wrocławia.
~jedna z firm 16-07-2007 13:39
Ja musze osobiście pochwalić kryche, nie wiem dlaczego jedna z gazet nuie wydrukowała podziekowań. Trójka pracownic wracała z warszawy do jeleniej i tez trafiła na taka dziure. Wystarczył teklfon do Krychy i bez problematycznie załatwiono, że poczekano na Pani. Pociąg oczywiście planowo nie przyjechał. Kierowca bez problematycznie poczekał, a Panie nie były zmuszone spędzić nocy w dośc mało uroczym dworcu wrocławskim. jeszce raz dziekujemy.naparwdę parcuja tam ludzie
~zniesmaczony pasażer :/ 16-07-2007 17:19
Ja też miałem taki problem:/ Trzy razy z bagażami ile sił miałem w nogach biegłem z Intercity "Fredro" z dworca we Wrocławiu na Plac Dawida. Raz niestety się nie udało zdążyć i z grupą znajomych musiałem czekać na warszawski nocny pociąg do Jeleniej Góry do 3 w nocy. Kiedyś już pisałem nawet w tej sprawie do Krychy ale niestety nikt się nie odezwał. Może poruszenie tematu na łamach Jelonki zmieni sytuację:) Przyłączam się do apelu aby Krycha wyjeżdżała z Wrocławia chociaż pół godzinki później:)
~mała 16-07-2007 19:37
Napiszczie do Krychy i do PKS
~Wiem wiem 16-07-2007 23:49
Wezcie modlitewniki w rece i modlcie sie . Wiara czyni cuda.
~patek 17-07-2007 20:55
Napisałem do Krychy, ciekawe co zrobią!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sytuacja w spółce Sanikom

Przetarg na kolejną stację

Moja Mała Ojczyzna – konkurs

Jan Sopata na emeryturze

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
572
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
13%