MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 3 sierpnia
im. Lidii, Nikodema

Kara za alarm

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Wtorek, 3 lipca 2007, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 3 lipca 2007, 8:51
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Nie wzywaj nadaremno służb ratunkowych!

Wakacje, nuda, alkohol: oto najczęstsze przyczyny bezpodstawnych wezwań kierowanych do patroli policji, straży pożarnej, ratowników górskich lub innych służb ratunkowych.
Policjanci przestrzegają: za takie „numery” można zapłacić nawet 1500 złotych grzywny i trafić za kratki. W czasie, kiedy żartowniś ma niezłą zabawę, policjanci mogą być naprawdę potrzebni gdzie indziej.

Szczytem lekkomyślności było wezwanie patrolu policji przez pewną mieszkankę Zgorzelca.
Rozhisteryzowanym głosem poinformowała, że porwano jej męża z terenu stacji paliw. Przybyli na miejsce funkcjonariusze zastali 53-letnią zgłaszającą kompletnie pijaną.

Ustalono, że panią wyrzucono z busa, którym podróżowała, ponieważ się upiła i wszczynała awantury. Kobieta za bezzasadne wezwanie policji na interwencję została ukarana mandatem karnym w wysokości 100 złotych.

Inny przykład to postępowanie kolejnej pani z Jędrzychowic. 47-letnia kobieta twierdziła, że skradziono jej drzewo. Policjanci po przybyciu na miejsce zgłoszenia nie potwierdzili kradzieży, w rozmowie z matką zgłaszającej ustalili, że żadne drzewo nie zginęło.

47-latka była kompletnie pijana. Dlaczego wezwała policję? Bo się nudziła. Mąż właśnie przebywał w zakładzie karnym, a ona nie miała co robić. Zawartość portfela wzywającej została zmniejszona o 100 złotych mandatu.

– Powyższe przypadki przedstawiamy chcąc przestrzec wszystkich tych, którzy dla zabawy, żartu czy też z lekkomyślności będą chcieli wezwać patrol policji na interwencję. Zabawa taka czy żart drogo kosztuje. Sprawca zgodnie z art. 66 § 1 Kodeksu Wykroczeń podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1500 złotych. Może zostać również orzeczona nawiązka do 1000 złotych – przestrzega nadkom. Iwona Leszczyńska-Bartkowiak.

Dyżurni innych służb ratunkowych potwierdzają, że podczas wakacji mają więcej fałszywych alarmów dla żartu. Kiedyś jednak było ich więcej. Teraz ewentualni żartownisie wiedzą, że łatwiej ich namierzyć dzięki odpowiednim technikom stosowanym w dyżurkach pogotowia ratunkowego i górskiego, straży pożarnej oraz policji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dofinansowanie na zakup sprzętu medycznego

Objazd na singletracku

Jak kupić urządzenia automatyki przemysłowej i nie stracić?

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~IgorekYa 3-07-2007 8:44
Najgłupszym żartem jest jak ktoś dzwoni i mówi, że w szpitalu jest bomba....Służby nie mogą tego zignorować i muszą ewakułować wszystkichm, nawet tych z OIOMu....ech. Pozdrowienia dla tych co nie żartują sobie ze służb.
~antyterrorysta 3-07-2007 10:34
byles kiedys w tureckim wiezieniu na polwyspie moab przetrzymywany przez talibow kopany i poniewierany

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

W Podgórzynie chcą dopłat (aktualizacja)

Odkryj Dolny Śląsk

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Góry bez barier

Droższe dzikie śmieci

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
523
Tak
18%
Nie
77%
Nie wiem
5%